Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Z Rzeszowa polecimy do Odessy i Olsztyna

Podziel się
Oceń

W sezonie letnim z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka będzie można polecieć bezpośrednio do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.
  • Źródło: informacje prasowe
Z Rzeszowa polecimy do Odessy i Olsztyna
Odessa z lotu ptaka

Autor: materiały prasowe portu lotniczego Jasionka

- Mam dwie dobre wiadomości i dwa nowe, świetne kierunki - mówił Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

- Odessa to perła morza Czarnego, największy port morski Ukrainy i miasto wielokulturowe, do którego rozwoju mocno przyczynili się Polacy. Z kolei Olsztyn kojarzy się z piękną przyrodą i wspaniałą architekturą. Jestem pewny, że obie trasy przypadną do gustu mieszkańcom Podkarpacia i ościennych województw, którzy szukają nowych inspiracji na podróże - dodawał.

Pasażerów udających się z Rzeszowa do Odessy samoloty będą transportować raz w tygodniu - w niedzielę. Pierwszy lot zaplanowano na 12 czerwca 2022. Po niecałych dwóch godzinach w powietrzu podróżni będą mogli podziwiać wybrzeże Morza Czarnego.

Na Warmię i Mazury polecimy z Jasionki dwa razy w tygodniu - w soboty i poniedziałki. Debiut trasy - 18 czerwca 2022. Lot potrwa nieznacznie ponad godzinę. Uczestnicząca w wydarzeniu Katarzyna Sołek, konsul generalny RP w Odessie, zachwalała uroki tego miasta na Ukrainie.

- To bardzo ciekawa destynacja dla mieszkańców Podkarpacia, którzy będą mieć tak łatwy dostęp do urokliwego miejsca. Odessa to milionowa metropolia, w której można nie tylko odpocząć, ale też aktywnie spędzić czas w wielu obiektach kultury i sportu. Port w Odessie to okno na całą południową Ukrainę. Nowe połączenie to także świetna wiadomość dla osób z Odessy i okolic, które pracują i uczą się w Polsce, więc będą mieć możliwość łatwiejszego powrotu do domu - przyznawała Katarzyna Sołek.

Obecny podczas konferencji prasowej a sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podkreślał znakomity wybór wakacyjny dla mieszkańców Podkarpacia. Ale nie tylko.

- Autostradą A4 można szybko przemieścić się na rzeszowskie lotnisko z całej południowej Polski, a ekspresowa S19 Via Carpatia w tym czasie już będzie już przejezdna do Lublina. Spodziewam się, że będą to bardzo popularne loty - powiedział minister Weber, zapewniając, że sam skorzysta z nowych połączeń.

- Po raz pierwszy łączymy Podkarpacie z Ukrainą wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców naszego regionu, jak i wschodnich sąsiadów. Mam nadzieję, że nowa trasa szybko zyska popularność i pomoże zacieśnić nasze partnerskie relacje - mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

To tutaj ulokowane jest 90% produkcji polskiego przemysłu lotniczego. Dobre warunki inwestycyjne i korzystne środowisko branżowe sprzyjają wzrostowi popytu na podróże, a ten z kolei ma kluczowy wpływ na otwieranie nowych tras - zapewnił Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych w PLL LOT.

Podobnie jak w ubiegłym roku w sezonie letnim 2022 będą też realizowane połączenia z Rzeszowa do Newarku oraz do Zadaru. Bilety na loty z Rzeszowa są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel oraz we wszystkich biurach podróży.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama