Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Marcin Jurzysta. Po przejściu Covid-19. Przemyślenia. [FELIETON]

Podziel się
Oceń

W ostatnim czasie mnie również dopadł Covid-19. Na szczęście, dzięki szczepionce, obyło się bez szpitala i ciężkiego przebiegu choroby. Izolacja sprawiła, że był to dla mnie czas wielu przemyśleń, popartych większą możliwością oglądania TV, przeglądania Internetu i studiowania ciekawych tekstów. Myślałem, co oczywiste, o polityce i o naszym życiu społecznym. A myśli te nie były optymistyczne.
Marcin Jurzysta
Marcin Jurzysta

Autor: Archiwum prywatne Marcina Jurzysty

Nachalna myśl, powracająca częściej niż gorączka, dotyczyła Izby Dyscyplinarnej SN i w związku z tym rozmów z Unią Europejską w sprawie jej likwidacji. W ostatnim czasie wszyscy zastanawiają się, czy PiS osiągnie w tej sprawie kompromis z Solidarną Polską i wspólnie przepchną prezydencki pomysł likwidacji tego niekonstytucyjnego ciała. 

Od tego zależy przecież wypłata Polsce środków unijnych, z których sfinansowany ma zostać KPO. Im dłużej patrzę na ten cyrk, tym coraz gorzej się czuję (i nie są to wcale pocovidowe komplikacje). Czy ktoś mi bowiem może wytłumaczyć, o jaki kompromis tu idzie? 

Wszak sam projekt prezydenta jest już wystarczającym kompromisem. Zaś próba osiągnięcia kompromisu z już i tak kompromisowym projektem oznaczać może de facto tylko jedno - podtrzymanie upolitycznienia sądów, tyle że pod inną nazwą i na innych zasadach. Łapię się za głowę słysząc, że UE ma na coś takiego się zgodzić! Mam nadzieję, że jest to jedynie, jak zwykle, manipulacyjna retoryka obozu władzy. Gdyby bowiem UE na taki układ ze stroną polską poszła, oznaczałoby to zgodę na ewidentną już "orbanizację" naszego kraju. 

Ostatnie doniesienia o założeniach "Polskiego Ładu" sprawiły, że chwilowo przestałem ufać zmysłom słuchu i wzroku. Otóż informacja o tym, że samotni rodzice, którzy rozliczają podatek ze swoimi dziećmi, traktowani są przez państwo po pierwsze tak jakby rozliczali się z połową człowieka, po drugie tak jakby wcale nie byli rodziną, uderza niczym cegłą w głowę. 

No i jak tu człowiek może być zdrowy? Jak za tym wszystkim nadążyć? Przecież to reprezentanci PiS, popierający dziś te absurdalne przepisy podatkowe, kiedyś w kontekście zmian w ustawie antyaborcyjnej krzyczeli, że należy bronić każdego życia i że każde jest tak samo ważne! No właśnie, teraz pokazali, jak jest ważne. Oto dziecko wychowujące się w niepełnej rodzinie to "półczłowiek". 

PiS przyzwyczaiło nas już do tego, że ma usta pełne frazesów, ale w działaniu to bardzo nietolerancyjne, dyskryminujące ugrupowanie. Pamiętamy, jak wszyscy zgodnym chórem, na czele z Kają Godek, mówili, że przyjąć na świat dziecko z niepełnosprawnością to błogosławieństwo, że państwo powinno być na TAK dla takich rozwiązań. Ale uwaga… 

Dbać o rozwój takiego dziecka, potrzeby, usprawnianie, a potem usamodzielnienie jako dorosłego człowieka, na to wszyscy chórem mówią NIE i dodają, że nie ma pieniędzy. Najlepiej bowiem, by taki niepełnosprawny dorosły trafił do jakiegoś przytułku! Podobnie przygnębiająco zadziałała na mnie informacja o trudnościach w świadczeniach rehabilitacyjnych osób z prowincji oraz ta o niechęci państwa w refundowaniu leczenia chorób rzadkich. O kompromitacji ZUS w sprawie wypłacania rent socjalnych już nie wspomnę! 

Covid-19 to paskudna choroba. Na szczęście jednak do przejścia. Uważajcie na siebie! Oglądasz, czytasz, myślisz o tym, co rządzący z nami wyrabiają i czujesz się jeszcze gorzej! 
 


Napisz komentarz
Komentarze
Cztaczhs 04.08.2022 07:09
PiS znalazło cudowną receptę na Covid. Nie testuje, wiec udaje że to nie ma...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama