Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Wypożycz kajak i wybierz się na wycieczkę po Wisłoku

Podziel się
Oceń

Rusza kolejny sezon z kajakami na przystani w Wojkówce, gmina Wojaszówka, powiat krośnieński.
Wypożycz kajak i wybierz się na wycieczkę po Wisłoku
Gmina Wojaszówka zaprasza do korzystania z wypożyczalni kajaków w miejscowości Wojkówka nad Wisłokiem.

Wypożyczalnia kajaków w Wojkówce

Wypożyczalnia kajaków jest darmowa, kaucja zwrotna za wypożyczenie wynosi 50 zł.

Wypożyczalnia ruszyła od 24 czerwca i będzie czynna przez wszystkie wakacyjne weekendy w godzinach:
  • piątek w godzinach 16.00 - 21.00

  • sobota w godzinach 15.00 - 21.00

  • niedziela w godzinach 14.00 - 20.00


Jakie atrakcje można zobaczyć?


Na trasie spływu zobaczymy m.in. dwór i park rodziny Starowieyskich w Bratkówce, browar w dawnej szkole Wojkówce, barokowy kościół w Łączkach Jagiellońskich. Obiekty te można podziwiać z kajaka, lub w miarę zachowania ostrożności, przy niskim stanie wody wyjść na brzeg.

Poza tym warto zobaczyć zamek Kamieniec z XIV wieku w Odrzykoniu. Można go zwiedzać od 16 kwietnia do 30 września w godzinach 9.30-18.30. Dla znudzonych zabytkami atrakcyjne mogą być blisko 20 m ostańce skalne w rezerwacie Prządki, zas w Rynku w Korczynie znajduje się fabryka czekolady.

Jak dojechać?


Trasę z Rzeszowa do Wojkówki pokonamy w około 1 godzinie i kilkanaście minut. Jedziemy z Rzeszowa przez Strzyżów na Jasło. W miejscowości Twierdza k. Frysztaka odbijamy na Wojaszówkę. Następnie przy Szkole Podstawowej w Wojaszówce należy skręcić na nowy most w Łączkach Jagiellońskich. Za mostem najeży jechać w prawo. Wiata kajakowa znajduje się za domem Ludowym w Wojkówce.

Kajak tylko na kilka godzin


Gmina ma trzy pojedyncze i trzy podwójne kajaki. Kajak można wypożyczyć na godzinę lub dłużej. - Czas wypożyczenia zależy od zainteresowania turystów. - Mówi Lucyna Pelczarska z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wojaszówce.

Trzeba tak rozplanować czas wycieczki, by popłynąć w górę lub w dół rzeki i wrócić do Wojkówki, bo gmina nie zapewnia transportu. - Preferujemy, aby turyści pływali w pobliżu naszej przystani. Jeśli ktoś chce popłynąć np. do Frysztaka to musi zapewnić transport kajaka, aby oddać go w tym samym dniu. - Mówi Lucyna Pelczarska. - Nie dopuszczamy wynajmu kajaków na spływy, czy inne kilkudniowe imprezy - dodaje.

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama