Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Dr Marcin Jurzysta. Polityczny potwór z Loch Ness [Felieton]

Podziel się
Oceń

Mamy sierpień, środek wakacji, pogoda, jak to w Polsce, bywa różna. Zatem wydawać by się mogło, że sezon ogórkowy w pełni. Dziennikarze powinni narzekać na brak pracy, wydawcy na beznadziejne newsy, a kolejny potwór z Loch Ness powinien grasować tu i tam. Nie tym razem. Politycy rozjechali się po kraju, nie dając nam o sobie zapomnieć. I jedyną miłą niespodziankę sprawił tu prezes Kaczyński, który postanowił spauzować nie zatruwając niczym zimowy smog naszego letniego wypoczynku. Jeździł jednak i on, tak jak jeżdżą Tusk, Hołownia, Kosiniak - Kamysz czy Czarzasty. Dlaczego?? Wszak do rozpoczęcia kampanii wyborczej jeszcze rok…
Marcin Jurzysta

Autor: Archiwum Marcina Jurzysty

Prezes przestał jeździć po Polsce bo wyraźnie odleciał. Nie żeby na jakiś urlop, czy coś (od razu zastrzegam - nie piję tu do katastrofy smoleńskiej). Mówię, że prezes odleciał, bo powiedzieć, że oderwał się od naszej rzeczywistości to nic nie powiedzieć. On znowu o osobach LGBT+, fobii niemieckiej i oczywiście, a jakże… o Tusku. A przecież dookoła tyle się dzieje. 

Nie wiemy czy będzie opał na zimę i o ile wzrosną ceny prądu. Nasze płace i koszty pracy zżera inflacja, co za chwilę może doprowadzić do bezrobocia, bo przedsiębiorcy przez Polski Ład wpadają w coraz większe kłopoty. Ale Kaczyński na spotkaniach ze swoimi "sympatykami" woli mówić o potworze z Loch Ness. 

W gwoli sprawiedliwości potworem z Loch Ness straszy również opozycja. Jest on może mniej wyimaginowany niż ten ulepiony przez Kaczyńskiego, tylko co z tego? Tak, PiS kompromituje nas w każdej sytuacji. Tak, przez tolerowanie poczynań Zbigniewa Ziobry możemy nie otrzymać środków na sfinansowanie KPO. 

Tak, PiS konsekwentnie pcha nas w ręce Rosji, a fuzja Orlenu z Lotosem jest tego przykładem. Przecież my o tym wszystkim wiemy. I co z tego, że wiemy? Droga opozycjo! Dziś nie wiedzy nam potrzeba, ale konkretnych rozwiązań. Tu niestety merytorycznych propozycji brak i wszyscy nabierają wody w usta. A szkoda, bo ludzie chcieliby wiedzieć jak ma wyglądać to sprzątanie po PiS, które owszem trzeba zrobić. Tylko jak? 

Czy ciągłe straszenie nas PiS i Platformą, Tuskiem i Kaczyńskim, LGBT+, demoralizacją, ateizacją, obcymi, a najlepiej Niemcami, spowoduje, że będziemy mieli zapewnione ciepło w zimie a inflacja w końcu spadnie? Nie! Politycy obudźcie się wreszcie. Przestańcie straszyć. Nikt już się tego akurat nie boi. Bardziej niż waszego gadania obawiamy się waszego działania, lub bezczynności. Dlatego nie dziwcie się, że często bierzemy sprawy w nasze, obywatelskie ręce, by naprawiać to co sknociliście. 
 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama