Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Razem zabiera głos w sprawie sytuacji w polskich szkołach

Podziel się
Oceń

W sobotnie południe, 10 września, odbyła się konferencja prasowa z udziałem podkarpackich działaczy Partii Razem. Tematem był nowy rok szkolny, a także podręcznik do HiT-u. Gościem specjalnym była posłanka Daria Gosek-Popiołek z klubu Lewicy.
  • Źródło: Informacja własna
Razem zabiera głos w sprawie sytuacji w polskich szkołach
Razem - Działacze Razem zabrali głos w sprawie sytuacji w polskich szkołach

Autor: Łukasz Kotulak

Braki kadrowe


Konferencję prasową otworzyła Agnieszka Itner, członkini Zarządu Okręgowego Razem. Następnie przekazała ona głos krakowskiej posłance.


-Rodzice, którzy wysyłają swoje dzieci do szkoły w tym roku jasno i głośno mówią o tym, że jednym z ich największych niepokojów jest to, że w szkołach brakuje odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Widzimy bardzo mocny odpływ młodych ludzi z zawodu nauczyciela. - tłumaczyła Gosek-Popiołek.

 

Gosek-Popiołek



Politycy Razem podkreślali, że powodem, dla którego młodzi ludzie nie decydują się na karierę w sektorze edukacji, są niskie zarobki.

-Zarobki nie rosną w sposób satysfakcjonujący dla nauczycieli. Centrale związkowe zaczynają mówić o tym, że jesień przyniesie kolejne żądania płacowe i, być może, jakieś formy strajku.

Posłanka odniosła się również do braku w szkołach odpowiedniej opieki psychologicznej. Jak mówi, rozmowę o problemach polskiej szkoły zastępuje się obecnie wojną ideologiczną.

-Mamy podręcznik, który stał się jakąś ideą ministra Czarnka i wydaje mu się, że dyskusją na temat Rolling Stones'ów i muzyki lat 60. przykryje wszystkie problemy polskiej szkoły. - mówiła.

 

Młodzi o edukacji w Polsce


Do sytuacji w polskich szkołach odnieśli się podczas konferencji młodzi, wciąż uczący się, działacze Razem - Teresa Miedlarowska i Kacper Kowalski.

-Sytuacja na Podkarpaciu, jeśli chodzi o edukację jest wręcz tragiczna. - wyjaśnia Teresa Miedlarowska, działaczka Młodych Razem. -Na Podkarpaciu występuje obecnie 310 ofert pracy dla psychologów i pedagogów w szkołach.

 

Miedlarowska



Miedlarowska odniosła się również do podręcznika, która, jak mówiła, uniemożliwia młodym ludziom, możliwość obywatelskiej edukacji.

Młodzi ludzie maja prawo wyrażać swoje poglądy. Tak mówi m.in. Konstytucja. Tymczasem podręcznik nam to prawo zabiera!

Sam HiT to tylko kolejny przedmiot dołożony do i tak już przepakowanego planu lekcji. - wtórował Kowalski, członek Zarządu Okręgowego Razem. 

-Nie może być tak, że na profilu biologiczno-chemicznym jest cztery razy historia, a na profilu historycznym biologia! - wyjaśniał.

 

Kowalski

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama