Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Dr Marcin Jurzysta. Antyniemiecka fobia PiS? Czy coś innego… [Felieton]

Podziel się
Oceń

Czy politycy PiS mają jakąś niewytłumaczalną fobię antyniemiecką? Zabierając się do tego tekstu zastanawiałem się, czy to na pewno temat dla mnie? Przecież przejawami nieuzasadnionego lęku i swoistą paranoją powinni zajmować się psycholodzy. Jednak w ostatnim czasie, gdy słyszymy absurdalne wypowiedzi w stylu Krasnodębskiego, Karskiego, Zalewskiej, Mularczyka, Morawieckiego, czy Kaczyńskiego to naprawdę włos się na głowie jeży. Tu należy zagregować po prostu po to by dać odpór temu pisowskiemu szaleństwu, które doprowadzić nas może w naprawdę bardzo złe rejony.
Dr Marcin Jurzysta. Antyniemiecka fobia PiS? Czy coś innego… [Felieton]

Autor: Archiwum Marcina Jurzysty

Ostatnimi dniami słyszymy polityków PiS, brylujących w mediach i opowiadających o naszym zachodnim sąsiedzie niestworzone bzdury. Z wypowiedzi tych wynika, że po raz kolejny będziemy domagali się od Niemców odszkodowań wojennych. Słyszymy też, że nasz zachodni sąsiad współpracuje z zbrodniczą i atakującą Ukrainę Rosją. 

Dowiadujemy się również, że będąc w UE jesteśmy narażeni o wiele bardziej na "zagrożenie niemieckie" niż na to płynące ze strony Rosji. Takich absurdalnych, nonsensownych wypowiedzi szkoda by nawet analizować, gdyby nie jeden fakt. 

Mianowicie politycy PiS nie opowiadają tych wszystkich bzdur na użytek swego ksenofobicznego i nacjonalistycznego elektoratu. Goszcząc na Forum Ekonomicznym w Karpaczu przekonałem się bowiem, że oni tak na prawdę myślą. Jako przedstawiciele partii rządzącej zjawili się tam w bardzo licznej reprezentacji. I nawet podczas nieformalnych spotkań wyrażali swe zniesmaczenie "dominacją Niemiec w Europie". 

Najdalej w tym temacie odpłynął Jarosław Kaczyński, który podczas panelu Europy Karpat mówił: "W UE funkcjonuje zasada - kto silniejszy ten lepszy". A ponieważ najsilniejsi są Niemcy, to stara, neoimperialna koncepcja niemiecka wciąż funkcjonuje". 

Ktoś powie: "po co w takim razie tego słuchać i denerwować się"? Wszak są o wiele przyjemniejsze rzeczy i ważniejsze sprawy niż kosmiczne tezy prezesa PiS. Zgoda. Jednak warto! Warto by wiedzieć jak bezczelnie politycy obecnej władzy przekraczają kolejny rubikon absurdu, przyzwoitości a może nawet naszego bezpieczeństwa. Ponieważ szukając wroga tam, gdzie go nie ma, narażają nas na wepchnięcie w naprawdę poważne kłopoty. 

Często politycy PiS nazywają opozycję, a szczególnie Donalda Tuska, sługą jakiś obcych sił, a więc znów Niemców oczywiście. Może warto w takim razie zastanowić się komu swymi nieodpowiedzialnymi słowami i retoryką służą ludzie Kaczyńskiego i Morawieckiego? Z namaszczeniem wpierają nam, że polskiej sprawie. Czy aby na pewno? 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama