Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Marcin Piotrowski z nagrodą za promocję Podkarpacia

Podziel się
Oceń

Z okazji XX-lecia istnienia, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała nagrody specjalne osobom, które całe swoje serce oddają turystyce na Podkarpaciu. Marcin Piotrowski znalazł się wśród 16 osób nagrodzonych sercem turystyki, między innymi za promocję Podkarpacia na festiwalu Folkowisko.
  • Źródło: Informacja prasowa
Marcin Piotrowski z nagrodą za promocję Podkarpacia

Autor: Materiały prasowe

Historia Folkowiska


Festiwal odbywa się w niewielkiej wsi Gorajec na pograniczu polsko-ukraińskim. Domem dla Folkowiska jest prowadzony przez rodzinę Piotrowskich i ich licznych przyjaciół Chutor Gorajec - magiczne miejsce, pełne pomysłów i rodzinnego ciepła. Głównym organizatorem festiwalu jest grupa zapaleńców skupiona w Stowarzyszeniu Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko.

Marcin Piotrowski z nagrodą za promocję Podkarpacia


Celem festiwalu jest połączenie tradycji z nowoczesnością oraz próba nadania kulturze ludowej nowej formy. Kolejny aspekt wydarzenia to promocja polskiej wsi oraz województwa podkarpackiego. Podczas festiwalu ważne jest aktywne poszukiwanie wiedzy, czynny udział gości w imprezie np. podczas różnorodnych warsztatów, koncertów, rajdów oraz grze wiejskiej.

Podkarpackie zasługuje na rozgłos


Marcin Piotrowski niejednokrotnie udowadniał, że region Podkarpacia to obszar rozwijający się w wielu dziedzinach, a wszelakie stereotypy dotyczące tego województwa równie często zostają przez Piotrowskiego obalane:

- Od kilkunastu lat mieszkam na Podkarpaciu, cieszę się, że mam możliwość czerpania z tego pięknego województwa i nie mam oporów przed tym, aby pokazywać jego zalety całej Polsce, a nawet i światu. Uważam, że należy dążyć do tego, aby zaprzestać postrzegania Podkarpacia wyłącznie w kategorii polityki, zaściankowości czy zakorzenienia w pewnych ramach. Podkarpacie to piękny region, który zamieszkują kreatywni, inspirujący i ciekawi ludzie, o czym można się przekonać m.in. w lipcu na festiwalu Folkowisko - mówi Piotrowski.



Napisz komentarz

Komentarze

Tomek 04.11.2022 21:46
Wyróżnienie dla właściwej osoby. Gratulacje Marcin!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama