Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Marcin Piotrowski z nagrodą za promocję Podkarpacia

Podziel się
Oceń

Z okazji XX-lecia istnienia, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała nagrody specjalne osobom, które całe swoje serce oddają turystyce na Podkarpaciu. Marcin Piotrowski znalazł się wśród 16 osób nagrodzonych sercem turystyki, między innymi za promocję Podkarpacia na festiwalu Folkowisko.
  • Źródło: Informacja prasowa
Marcin Piotrowski z nagrodą za promocję Podkarpacia

Autor: Materiały prasowe

Historia Folkowiska


Festiwal odbywa się w niewielkiej wsi Gorajec na pograniczu polsko-ukraińskim. Domem dla Folkowiska jest prowadzony przez rodzinę Piotrowskich i ich licznych przyjaciół Chutor Gorajec - magiczne miejsce, pełne pomysłów i rodzinnego ciepła. Głównym organizatorem festiwalu jest grupa zapaleńców skupiona w Stowarzyszeniu Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko.

Marcin Piotrowski z nagrodą za promocję Podkarpacia


Celem festiwalu jest połączenie tradycji z nowoczesnością oraz próba nadania kulturze ludowej nowej formy. Kolejny aspekt wydarzenia to promocja polskiej wsi oraz województwa podkarpackiego. Podczas festiwalu ważne jest aktywne poszukiwanie wiedzy, czynny udział gości w imprezie np. podczas różnorodnych warsztatów, koncertów, rajdów oraz grze wiejskiej.

Podkarpackie zasługuje na rozgłos


Marcin Piotrowski niejednokrotnie udowadniał, że region Podkarpacia to obszar rozwijający się w wielu dziedzinach, a wszelakie stereotypy dotyczące tego województwa równie często zostają przez Piotrowskiego obalane:

- Od kilkunastu lat mieszkam na Podkarpaciu, cieszę się, że mam możliwość czerpania z tego pięknego województwa i nie mam oporów przed tym, aby pokazywać jego zalety całej Polsce, a nawet i światu. Uważam, że należy dążyć do tego, aby zaprzestać postrzegania Podkarpacia wyłącznie w kategorii polityki, zaściankowości czy zakorzenienia w pewnych ramach. Podkarpacie to piękny region, który zamieszkują kreatywni, inspirujący i ciekawi ludzie, o czym można się przekonać m.in. w lipcu na festiwalu Folkowisko - mówi Piotrowski.Napisz komentarz
Komentarze
Tomek 04.11.2022 21:46
Wyróżnienie dla właściwej osoby. Gratulacje Marcin!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!Autor komentarza: XTreść komentarza: Mieć Honor, czy w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe?Data dodania komentarza: 12.04.2024, 18:28Źródło komentarza: Paweł Baj z Głogowa Młp. z większością w Radzie MiejskiejAutor komentarza: TomTreść komentarza: Konrad Fiołek szansę już miał. Przespał 3 lata.Data dodania komentarza: 12.04.2024, 16:29Źródło komentarza: Trzaskowski w Rzeszowie: dajcie szansę Konradowi Fijołkowi
Reklama
Reklama
Reklama