Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Szkoła na Staromieściu będzie znacznie większa. Koszt rozbudowy 17,6 mln zł

Podziel się
Oceń

Rozpoczyna się rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. Inwestycja będzie kosztować 17,6 mln zł. Umowę na wykonanie rozbudowy prezydent Konrad Fijołek podpisał dzisiaj. Budowę poprowadzi rzeszowska firma Bimat, która wygrała przetarg na to zadanie.
  • Źródło: Informacja prasowa
Szkoła na Staromieściu będzie znacznie większa. Koszt rozbudowy 17,6 mln zł
Szkoła na Staromieściu

Autor: Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

- Bardzo miło jest mi dzisiaj ogłosić, że tak długo oczekiwana i planowana inwestycja wreszcie startuje. Jestem przekonany, że rozbudowana szkoła będzie cieszyć wszystkich mieszkańców Staromieścia, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy uczęszczają w tej chwili do przedszkola. Naukę w szkole zaczną już w nowoczesnym budynku z piękną halą sportową i zapleczem. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest fakt, że budynek dla rzeszowskiej społeczności wybuduje lokalna firma - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

wizualizacja SP nr 13


Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło, w którym znajdzie się przede wszystkim nowa hala sportowa z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią. W nowej części powstaną sale lekcyjne, świetlica, stołówka i kuchnia oraz szatnie. Będzie tu także miejsce na przedszkole, w którym znajdzie się 5 oddziałów.

- To tym bardziej radosna chwila, że szkoła za rok będzie obchodzić 150-lecie istnienia. To, co widzimy w tej chwili, to budynek na miarę XX wieku, a teraz mamy XXI. Cieszę się, że powstanie nowa część, z której wszyscy będziemy dumni. Projekt jest fantastyczny, dzieci na pewno będą szczęśliwe z warunków, jakie im stworzymy dzięki rozbudowie - mówi Sławomir Gołąb, miejski radny Rozwoju Rzeszowa i szef Rady Osiedla Staromieście.

Szkoła na Staromieściu
Podpisanie umowy na rozbudowę szkoły


- Jestem wzruszona, marzenie tylu pokoleń wreszcie się spełni i będzie można tu w godnych warunkach uczyć się i pracować. W tej chwili w szkole jest już ciasno i pewnie czeka nas także trochę utrudnień związanych z rozbudową. Ale przetrwamy ten przejściowy okres i pomożemy wykonawcy, aby budowa poszła sprawnie - mówi Barbara Machniak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie.

Rozbudowa szkoły będzie kosztować 17,6 mln zł. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2024 roku.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama