Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Lufthansa znów oferuje loty do Monachium z Jasionki

Podziel się
Oceń

Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy znów zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa. Czołowa europejska linia lotnicza w swoich systemach sprzedaży ponownie oferuje loty do Monachium.
- Cały czas pracujemy nad rozwojem siatki połączeń z naszego lotniska nie tylko dla pasażerów wakacyjnych, ale też biznesowych. Ponowne połączenie z dużym europejskim portem przesiadkowym ma dla rozwoju naszego portu ogromne znaczenie. To doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy wcześniej regularnie korzystali z usług tych linii - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Lufthansa jest niemieckim przewoźnikiem narodowym, pierwszym w Europie i czwartym na świecie pod względem obsługiwanych klientów. Jest też jednym z założycieli sojuszu lotniczego Star Alliance. Z lotniska w stolicy Bawarii na wszystkie kontynenty lata 67 linii lotniczych.

- Jestem bardzo zadowolony, że jako Lufthansa będziemy mogli ponownie zaoferować loty między Rzeszowem a Monachium. Wraz z post-pandemicznym odbiciem popytu widzimy duży potencjał do wznowienia naszego połączenia. Uzupełni ono w przyszłym roku naszą ogólną siatkę połączeń w Polsce o siedem destynacji - podkreśla René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Połączenia realizowane będą na Bombardierach CRJ-900, zabierających na pokład do 90 pasażerów. Samoloty będą latać codziennie, począwszy od 23 kwietnia 2023 r. Start samolotu Lufthansy z Monachium zaplanowano na godzinę 11.15, lądowanie w Jasionce o 12.40, zaś wylot z Rzeszowa o 13.15 i przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa o 14.40.

- Lufthansa jest dla nas bardzo poważnym i prestiżowym partnerem. Bezpośrednie loty do Monachium są dla Podkarpacia ważne głównie z gospodarczego punktu widzenia. Myślę, że będzie to popularne połączenie wśród przedsiębiorców z naszego Parku Naukowo-Technologicznego - twierdzi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Bilety na wracające do Rzeszowa połączenie są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika oraz u pośredników.

- Przedsiębiorcy z regionu, wykorzystując globalną sieć połączeń Lufthansy, będą mogli szybko i wygodnie dotrzeć do swoich partnerów biznesowych w wielu krajach z jedną tylko przesiadką w Monachium. Z kolei dla potencjalnych inwestorów, bezpośrednie międzynarodowe połączenie do Rzeszowa linią lotniczą o światowej renomie może być dodatkową zachętą do ulokowania ich inwestycji w Dolinie Lotniczej - cieszy się na tę wiadomość Andrzej Rybka, dyrektor Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza".

Samoloty Lufthansy latały już z Jasionki od 2009 roku, do Monachium oraz do Frankfurtu, a ostatnie rejsy realizowały w styczniu br.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama