Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Polska na pierwszym miejscu listy miejsc wartych odwiedzenia w tym roku według stacji CNN

Podziel się
Oceń

Znana amerykańska stacja CNN co roku przygotowuje ranking atrakcyjnych miejsc, do których każdy Amerykanin powinien się wybrać. W tym roku na czele tej listy znalazła się Polska. Autorzy zestawienia nie polecają jednak konkretnych regionów czy zabytków. Jako główny powód do odwiedzenia Polski redakcja wskazała fakt, że warto okazać nam szacunek za to, że tak bardzo wsparliśmy zaatakowaną Ukrainę.
  • Źródło: PAP Mediaroom
Polska na pierwszym miejscu listy miejsc wartych odwiedzenia w tym roku według stacji CNN

Autor: PAP

Każdego roku serwisy turystyczne i redakcje podróżniczych pism czy portali wskazują miejsca, które warto odwiedzić w nowym roku. Nierzadko są to jeszcze stosunkowo mało popularne zakątki, które urzekają swoją kulturą, jedzeniem, tradycjami i piękną przyrodą. Takie zestawienie przygotowuje też redakcja CNN Travel. W tym roku znalazło się w nim 23 miejsc, które ich zdaniem zasługują na uwagę podróżnych. Co ciekawe na szczycie zestawienia nie znalazły się - jak to często w takich rankingach bywa - ani niewielka grecka wyspa, ani urokliwa włoska wioseczka, ani egzotyczny zakątek na krańcu świata. Na pierwszym miejscu rankingu miejsc, które trzeba odwiedzić w 2023 roku, redakcja CNN wymieniła Polskę.

To spore zaskoczenie, bo nasz kraj, poszczególne regiony czy miasta, rzadko trafiają do tego typu zestawień. Jeszcze większym zaskoczeniem jest jednak podane przez autorów uzasadnienie. Przekonują oni, że zagraniczni goście powinni przyjechać do naszego kraju, by okazać solidarność z Polakami. "Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Powodem jest okazanie solidarności z krajem, który z kolei okazał solidarność narodowi ukraińskiemu" - wskazała w swojej rekomendacji Julii Buckley.

Dziennikarka wyjaśniła, że Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakikolwiek inny kraj, a wojna tocząca się za wschodnią granicą może zniechęcać ludzi do podróży naszego kraju. "Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wypad do miasta takiego jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań - setki kilometrów od granicy z Ukrainą - czy też ucieczkę od tego wszystkiego w lasach, jeziorach, górach i wsiach - teraz masz szansę zrobić coś dobrego, biorąc urlop" - napisała Buckley, wymieniając przy okazji kilka turystycznych walorów naszego kraju.

Tuż za Polską w pierwszej trójce rankingu CNN znalazł się stan Australia Zachodnia i brytyjski Liverpool. Dalsze lokaty zajęły kolejno: miasto Charleston w stanie Karolina Południowa, Wilno, Fidżi, brazylijskie miasto Manaus, Saloniki, Rwanda i Göteborg, który zamyka pierwszą dziesiątkę. (PAP Life)

mdn/ gra/

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wacuś emigrantTreść komentarza: Szkoda młodej kobiety, dopiero na starcie w życie. Moja Żona zmarła w tym samym wieku. Mając 28 lat zmarła w związku z urodzinami naszego dziecka. Była Mamą, Żoną, pracownikiem dobrej Wyższej Uczelni w stopniu Doktora, autorką wielu publikacji i prac naukowych. Miała też 28 lat, ale dorobek życiowy większy, niż większość 60-latków. A perspektywy ... !! 28-letnia kobieta!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:58Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: zero.bogTreść komentarza: Nawet w USA dla 28-letniej kobiety pracy jest pod dostatkiem. Zasadniczo - nawet w Polsce z łatwością mogłaby znaleźć zatrudnienie dające Jej szansę na samodzielne życie. Dlaczego WYBRAŁA! bezdomność w USA, gdzie na opiekę zdrowotną nie miała żadnych szans? No cóż. Każdy przeżywa swoje własne życie. Tak, jak sam chce!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:34Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Marszałek Ortyl dawno powinien być usunięty i osądzony za swoją fatalną działalność i nieudolność i nadużycia władzy. Pan Profesor Gutowski jeden z najmądrzejszych lekarzy w Polsce który nie jednemu uratował życie bezinteresownie doradzał był bezprawnie przez mafię pisowską Ortyla oskarżany w anonimach bez podpisu a Sędzia panu Kotuli zabronił wypowiedzi. PIS i eurokołchoz doprowadzał do katastrofy co obecnie widać na przejściach granicznych.Data dodania komentarza: 23.02.2024, 17:17Źródło komentarza: Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA. Będzie też kandydatem do sejmiku?Autor komentarza: UkrTreść komentarza: Media już ocenił yData dodania komentarza: 22.02.2024, 00:10Źródło komentarza: Śmiertelna galareta w Nowej Dębie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego Iurii N.Autor komentarza: Czytacz hahaTreść komentarza: Hmmm... ruszyli w eskorcie to co sami się eskortowali.Polska język trudna jezykData dodania komentarza: 21.02.2024, 12:12Źródło komentarza: Policjanci z Rzeszowa ratują życie! Pomogli w pilnym transporcie krwiAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem
Reklama
Reklama
Reklama