Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Polska na pierwszym miejscu listy miejsc wartych odwiedzenia w tym roku według stacji CNN

Podziel się
Oceń

Znana amerykańska stacja CNN co roku przygotowuje ranking atrakcyjnych miejsc, do których każdy Amerykanin powinien się wybrać. W tym roku na czele tej listy znalazła się Polska. Autorzy zestawienia nie polecają jednak konkretnych regionów czy zabytków. Jako główny powód do odwiedzenia Polski redakcja wskazała fakt, że warto okazać nam szacunek za to, że tak bardzo wsparliśmy zaatakowaną Ukrainę.
  • Źródło: PAP Mediaroom
Polska na pierwszym miejscu listy miejsc wartych odwiedzenia w tym roku według stacji CNN

Autor: PAP

Każdego roku serwisy turystyczne i redakcje podróżniczych pism czy portali wskazują miejsca, które warto odwiedzić w nowym roku. Nierzadko są to jeszcze stosunkowo mało popularne zakątki, które urzekają swoją kulturą, jedzeniem, tradycjami i piękną przyrodą. Takie zestawienie przygotowuje też redakcja CNN Travel. W tym roku znalazło się w nim 23 miejsc, które ich zdaniem zasługują na uwagę podróżnych. Co ciekawe na szczycie zestawienia nie znalazły się - jak to często w takich rankingach bywa - ani niewielka grecka wyspa, ani urokliwa włoska wioseczka, ani egzotyczny zakątek na krańcu świata. Na pierwszym miejscu rankingu miejsc, które trzeba odwiedzić w 2023 roku, redakcja CNN wymieniła Polskę.

To spore zaskoczenie, bo nasz kraj, poszczególne regiony czy miasta, rzadko trafiają do tego typu zestawień. Jeszcze większym zaskoczeniem jest jednak podane przez autorów uzasadnienie. Przekonują oni, że zagraniczni goście powinni przyjechać do naszego kraju, by okazać solidarność z Polakami. "Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Powodem jest okazanie solidarności z krajem, który z kolei okazał solidarność narodowi ukraińskiemu" - wskazała w swojej rekomendacji Julii Buckley.

Dziennikarka wyjaśniła, że Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakikolwiek inny kraj, a wojna tocząca się za wschodnią granicą może zniechęcać ludzi do podróży naszego kraju. "Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wypad do miasta takiego jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań - setki kilometrów od granicy z Ukrainą - czy też ucieczkę od tego wszystkiego w lasach, jeziorach, górach i wsiach - teraz masz szansę zrobić coś dobrego, biorąc urlop" - napisała Buckley, wymieniając przy okazji kilka turystycznych walorów naszego kraju.

Tuż za Polską w pierwszej trójce rankingu CNN znalazł się stan Australia Zachodnia i brytyjski Liverpool. Dalsze lokaty zajęły kolejno: miasto Charleston w stanie Karolina Południowa, Wilno, Fidżi, brazylijskie miasto Manaus, Saloniki, Rwanda i Göteborg, który zamyka pierwszą dziesiątkę. (PAP Life)

mdn/ gra/

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama