Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów
Reklama

Rusza kolejna edycja rządowego programu Klub

Podziel się
Oceń

W środę ruszyła ósma edycja rządowego programu Klub. Na wsparcie finansowe mogą liczyć małe i średnie kluby sportowe głównie z obszarów wiejskich i z małych miejscowości. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel 75 mln złotych.
Rusza kolejna edycja rządowego programu Klub

Autor: Piotr Nowak/PAP

Źródło: PAP

Program Klub powstał w 2016 roku. Przekazano wtedy 24 mln złotych na dofinansowanie ponad 2,1 tys. klubów sportowych. Z każdym rokiem rosła zarówno kwota dotacji, jak i liczba beneficjentów. W ubiegłym roku było to już 69 mln złotych, które trafiły do 5775 klubów.

 

Operatorem programu jest Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Jego prezes Mieczysław Kazimierz Baszko podkreślił podczas konferencji w Centrum Olimpijskim w Warszawie, że dofinansowanie otrzymują nie tylko kluby ze wsi i małych miasteczek, ale także z miast wojewódzkich ze stolicą włącznie. Zachęcał do składania wniosków na stronie internetowej programu, co jest możliwe od 1 marca.

 

Wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski podziękował prezesowi Baszce za to, że LZS „wyręcza” ministerstwo w dystrybucji środków. Zwrócił się też do obecnych na sali działaczy LZS: „Państwo wiecie więcej, wiecie lepiej, jak wygląda sport na terenach wiejskich, bo jesteście działaczami od wielu lat”.

 

Decyzję MSiT o wybraniu LZS na operatora programu chwalił prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski. „To jest jedna z lepszych decyzji. LZS jest dlatego wspaniałym operatorem, że zasięg LZS-ów jest największy w kraju” – ocenił.

 

Przy okazji otwarcia programu Klub wiceminister Czartoryski zareklamował inny rządowy program - Olimpia.

 

„Od dzisiaj uruchamiamy program Olimpia, program budowy lekkich, niedrogich hal sportowych w małych miasteczkach i na terenach wiejskich. Chcemy zbudować aż tysiąc takich obiektów. To będzie absolutnie największy program sportowy w III Rzeczypospolitej, większy niż choćby program Orlików” – podkreślił Czartoryski. (PAP)

 

af/ sab/


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiterTreść komentarza: "...Prezydenta Rafała Trzaskowskiego..." - chciałby nim być zapewne, ale jest tylko prezydentem miasta, a piastuje urząd "Prezydenta miasta stołecznego Warszawa", więc wypadałoby wiedzieć jak i jakich kolokwializmów można używać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 06:48Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama