Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Zamówił baterię, otrzymał kamień

Podziel się
Oceń

Każdego dnia dochodzą do policji zgłoszenia o oszustwach podczas zakupów online. Przed finalizacją transakcji warto dokładnie sprawdzić wiarygodność sprzedawcy lub e-sklepu. Niestety, nawet oferty zamieszczone na renomowanych platformach sprzedażowych nie uchronią przed oszustami.
Zamówił baterię, otrzymał kamień

W ostatnim tygodniu 43-letni mieszkaniec gminy zgłosił się do komisariatu w Sokołowie Małopolskim, informując, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych znalazł ofertę sprzedaży baterii akumulatorowych. Umówił się ze sprzedawcą na odbiór towaru za pobraniem u kuriera, któremu przekazał 420 złotych za zakupione towary przed sprawdzeniem przesyłki. Wewnątrz paczki zamiast akumulatora znalazł się kamień.

W przypadku oszustwa podczas zakupów online należy: • jak najszybciej zgłosić to administratorowi platformy sprzedażowej, na której zamieszczono ogłoszenie, • udać się do najbliższej jednostki policji w celu złożenia zawiadomienia, zabierając ze sobą dokumenty dotyczące transakcji, potwierdzenie przelewu oraz ewentualną korespondencję ze sprzedawcą.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama