Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Ponad 2000 świec z Podkarpacia na Ukrainie

Podziel się
Oceń

Od początku 2023 w całym kraju wolontariusze stowarzyszenia Polska 2050 przygotowują świece okopowe dla okupowanej Ukrainy. Do dziś na samym tylko Podkarpaciu członkowie tego ruchu przygotowali 2000 świec, a łącznie z innymi regionami, w których działa stowarzyszenie ponad 15 tysięcy świec.
Świece okopowe dla Ukrainy

Autor: Biuro prasowe Polski 2050

Świece okopowe to proste źródło światła i ciepła, które wobec częstych przerw w dostawach prądu ze względu na działania wojenne stały się bardzo cennym wsparciem tak dla wojska jak i ludności cywilnej Ukrainy. Ich wykonanie jest stosunkowo proste - skręcony karton wkłada się do metalowej puszki, którą następnie zalewa się parafiną i pozostawia do ostygnięcia. Każda świeca, w zależności od wielkości wystarcza na co najmniej 4 godziny. 

Karton, puszki oraz parafinę wolontariusze pozyskali ze zbiórek od mieszkańców. Dodatkowo do świecy dołączona jest bajka autorstwa Alicji Safarzyńskiej-Płatos oraz poemat Tarasa Szewczenki. Ukończone świece do potrzebujących docierają za pośrednictwem transportów m. in.  Fundacji Folkowisko oraz prawosławną cerkiew parafialna w Sanoku.

Stowarzyszenie Polska 2050 czynnie wspiera potrzebujących w Polsce i Ukrainie. Organizuje zbiórki pomocy, warsztaty, spotkania z ekspertami. Aktywnie działa też w sferze ekologii prowadząc nasadzenia, organizując ekospacery połączone ze sprzątaniem otoczenia, warsztaty, ucząc stylu życia w zgodzie z naturą. Ich działalność można obserwować na profilu facebook.com/Polska2050Podkarpackie/.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wacuś emigrantTreść komentarza: Szkoda młodej kobiety, dopiero na starcie w życie. Moja Żona zmarła w tym samym wieku. Mając 28 lat zmarła w związku z urodzinami naszego dziecka. Była Mamą, Żoną, pracownikiem dobrej Wyższej Uczelni w stopniu Doktora, autorką wielu publikacji i prac naukowych. Miała też 28 lat, ale dorobek życiowy większy, niż większość 60-latków. A perspektywy ... !! 28-letnia kobieta!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:58Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: zero.bogTreść komentarza: Nawet w USA dla 28-letniej kobiety pracy jest pod dostatkiem. Zasadniczo - nawet w Polsce z łatwością mogłaby znaleźć zatrudnienie dające Jej szansę na samodzielne życie. Dlaczego WYBRAŁA! bezdomność w USA, gdzie na opiekę zdrowotną nie miała żadnych szans? No cóż. Każdy przeżywa swoje własne życie. Tak, jak sam chce!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:34Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Marszałek Ortyl dawno powinien być usunięty i osądzony za swoją fatalną działalność i nieudolność i nadużycia władzy. Pan Profesor Gutowski jeden z najmądrzejszych lekarzy w Polsce który nie jednemu uratował życie bezinteresownie doradzał był bezprawnie przez mafię pisowską Ortyla oskarżany w anonimach bez podpisu a Sędzia panu Kotuli zabronił wypowiedzi. PIS i eurokołchoz doprowadzał do katastrofy co obecnie widać na przejściach granicznych.Data dodania komentarza: 23.02.2024, 17:17Źródło komentarza: Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA. Będzie też kandydatem do sejmiku?Autor komentarza: UkrTreść komentarza: Media już ocenił yData dodania komentarza: 22.02.2024, 00:10Źródło komentarza: Śmiertelna galareta w Nowej Dębie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego Iurii N.Autor komentarza: Czytacz hahaTreść komentarza: Hmmm... ruszyli w eskorcie to co sami się eskortowali.Polska język trudna jezykData dodania komentarza: 21.02.2024, 12:12Źródło komentarza: Policjanci z Rzeszowa ratują życie! Pomogli w pilnym transporcie krwiAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem
Reklama
Reklama
Reklama