Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Hyżne. Zatrzymano podejrzanego o gwałt i zabójstwo 84-letniej kobiety

Podziel się
Oceń

Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie prowadzi dochodzenie w sprawie tragicznego zabójstwa 84-letniej mieszkanki gminy Hyżne. Rodzina kobiety znalazła jej ciało w poniedziałek rano. Kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci aresztowali 49-letniego mieszkańca Hyżnego, podejrzanego o zgwałcenie i zamordowanie kobiety.
Hyżne. Zatrzymano podejrzanego o gwałt i zabójstwo 84-letniej kobiety

Informacja o zgonie 84-letniej kobiety, znalezionej martwej w jednym z domów w Hyżnem, dotarła do dyżurnego miejskiego w poniedziałek przed południem. To krewni starszej pani, którzy opiekowali się nią, dokonali makabrycznego odkrycia.

Na miejsce przybyli pierwsi funkcjonariusze z komisariatu w Tyczynie, którzy zabezpieczyli teren i przeprowadzili pierwsze ustalenia wśród świadków.

Do ustalenia szczegółów i przebiegu zdarzenia, oraz w celu zebrania niezbędnych dowodów, na miejsce została skierowana policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Przy udziale prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie i lekarza medycyny sądowej, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczono ślady, które mogą być kluczowe dla ustalenia szczegółów tej tragicznej sprawy. Ciało ofiary, zgodnie z decyzją prokuratora, zostało poddane dalszym badaniom.

Kilka godzin później policjanci ustalili mężczyznę, którego podejrzewali o związki ze zbrodnią. Jest nim 49-letni mieszkaniec tej samej gminy. Funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli do komendy. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał, że był w domu ofiary.

Zebrane materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. We wtorek prokurator przesłuchał zatrzymanego mężczyznę w charakterze podejrzanego, przedstawiając mu zarzuty zgwałcenia i zabójstwa.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie w środę, po rozpatrzeniu wniosku prokuratora.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama