Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Obiecywali remonty domów w Krasnem. Wyłudzili 1,3 mln zł

Podziel się
Oceń

Dwaj mieszkańcy Rzeszowa oszukali 30 osób na pracach budowlanych, którym nigdy nie wykonali. Biorąc zaliczki wyłudzi 1,3 mln zł.
Obiecywali remonty domów w Krasnem. Wyłudzili 1,3 mln zł

Źródło: pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach prowadziła śledztwo przeciwko 55-letniemu Leszkowi K. i 27- letniemu Jakubowi K., mieszkańcom Rzeszowa, którym zarzucono popełnienie blisko 30 przestępstw polegających na tym, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili 30 osób do niekorzystnego rozporządzenie mieniem w kwocie ponad 1,3 mln zł. 

Przestępczy proceder trwał od marca 2019 r. do czerwca 2020 r. i polegał na tym, że oskarżeni wprowadzali w błąd strony transakcji, co do zamiaru wywiązania się z warunków umów o wykonanie kompleksowych robót budowlanych, dotyczących inwestycji na terenie miejscowości Krasne. - Oskarżeni przy zawieraniu umów na roboty budowlane pobierali zaliczki w różnej wysokości od 14 tysięcy do 150 tysięcy złotych. Obydwaj również posiadali pełną wiedzę o stanie niewypłacalności podmiotu, na rzecz którego działali, co skutkowało zarówno brakiem realizacji inwestycji, jak i zwrotu pobranej zaliczki, czyniąc sobie tym samym z popełnienia przestępstw oszustwa, stałe źródło dochodu - mówi prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Zarówno Leszek K. jak i Jakub K. nie byli dotychczas karani, a za zarzucane przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat.  Akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego w Rzeszowie.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama