Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

PFRON pomoże poszkodowanym

Podziel się
Oceń

W celu złagodzenia skutków ostatnich nawałnic PFRON przygotowuje program wsparcia dla osób poszkodowanych w ich wyniku. Podobne działania prowadzi także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewodowie, którzy lokalnie uruchamiają pomoc polegającą m.in. na wypłacie szybkich zasiłków dla usunięcia skutków podtopień czy przejścia trąby powietrznej.
  • Źródło: PFRON, 3PWOT
Pomoc PFRON trafi do osób niepełnosprawnych z kilkunastu powiatów, które najbardziej ucierpiały w wyniku ostatnich nawałnic. Trudna sytuacja panuje m.in. na Podkarpaciu, Śląsku, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie.
Na bieżąco monitorujemy sytuację i kontaktujemy się z samorządami – to one będą realizatorem programu mającego pomóc osobom niepełnosprawnym, które ucierpiały wskutek żywiołu – mówi Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu PFRON.

Wsparcie realizowane będzie w ramach Modułów I i II programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Program zakłada wypłatę świadczeń na rehabilitację społeczną w wysokości 2.000 zł oraz jednorazowych świadczeń stanowiących rekompensatę poniesionych strat czy pokrycie kosztów przeprowadzenia naprawy sprzętu (urządzenia, środka pomocniczego lub przedmiotu ortopedycznego), którego zakup był dofinansowany ze środków PFRON - w tym w ramach programów Rady Nadzorczej PFRON (niezależnie od daty przyznania pomocy ze środków Funduszu). W ramach tego programu (Moduły III i IV) realizowane jest obecnie także wsparcie dla osób niepełnosprawnych dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

Osoby niepełnosprawne, poszkodowane w wyniku żywiołu, będą mogły uzyskać pomoc w ramach programu w sytuacji kiedy samorząd powiatowy, na którego terenie wystąpił żywioł, przystąpi do jego realizacji. Wówczas samorząd wyznaczy jednostkę organizacyjną do realizacji programu – na ogół jest to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Jednostka ta będzie dysponować formularzami wniosków, rozpatrywać złożone wnioski i podejmować decyzje w sprawie udzielenia pomocy.

(ip)

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama