Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

15-letnia Kasia Oberc z Podkarpacia potrzebuje pomocy

Podziel się
Oceń

Kasia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem wewnętrznym. Pierwszą operację przeszła jeszcze w brzuchu mamy, w szóstym miesiącu ciąży. Miesiąc później przyszła na świat. Gdy miała 6 miesięcy, przeszła endoskopowy zabieg mózgu, aby wodogłowie się nie rozwijało.
15-letnia Kasia Oberc z Podkarpacia potrzebuje pomocy

Źródło: siepomaga.pl

Kasia z Krosna obecnie ma 15 lat. Umysłowo rozwija się świetnie, ma jednak ograniczenia fizyczne. Niestety, rozszczep kręgosłupa doprowadził do niedowładów w nogach. Kasia porusza się na wózku. Mimo ciężkiej choroby, pogody ducha mógłby pozazdrościć dziewczynce niejeden z zupełnie zdrowych.

Obecnie w związku ze zwichnięciem stawu biodrowego Kasia bardzo cierpi. Każda pozycja sprawia jej ogromny ból, przez który nie może nawet przespać nocy. Porusza się teraz na wózku inwalidzkim. Konieczna jest operacja stawu biodrowego, osteotomia i osteoplastyka kości udowej oraz wiele skomplikowanych działań, aby pozbyć się bólu. Kasia może stanąć na nogi, ale potrzebna jest kosztowna operacja biodra i rehabilitacja, gdyż w międzyczasie u Kasi rozwinęła się dysplazja stawu biodrowego. Kasia bardzo cierpi, jakikolwiek ruch sprawia jej ból, który uniemożliwia spanie także w nocy. 

fot. mat. prasowe

Operacja ta ulży jej w cierpieniu, ale też jest szansą na to, aby ponownie stanęła na nogi. Operację ma przeprowadzić dr Paley w Warszawie w Paley European Institut. Koszt zabiegu wraz z rehabilitacją 3-miesięczną, pobytem w Warszawie i zakupem ortez wynosi około 400.000 zł. -Zwracamy się o pomoc w zbiórce pieniędzy na ten cel, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie pokryć takiego wydatku. Wierzymy, że dzięki Tobie stanie się to możliwe! - apelują rodzice Kasi.

Jeżeli chcesz i możesz pomóc Kasi, kliknij stronę zbiórki, prowadzonej przez Fundację Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/katarzyna-oberc


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama