Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

W Rzeszowie nakręcą pełnometrażowy film akcji

Podziel się
Oceń

Pościgi ulicami miasta, międzynarodowa obsada i kilkumilionowy budżet - najnowszy projekt filmowy Łukasza Roga - „Rage of Stars” będzie ogromnym przedsięwzięciem. Rzeszowski reżyser znalazł inwestorów, zatrudnił już aktorów i jest gotowy do zdjęć. Co to oznacza dla mieszkańców Rzeszowa? Kiedy i gdzie zobaczymy produkcję?
W Rzeszowie nakręcą pełnometrażowy film akcji
- Rozbudowaliśmy scenariusz filmowy, wszystko jest gotowe. Zaczynamy kręcić już w najbliższy poniedziałek. Zdjęcia potrwają praktycznie dwa miesiące. Kończymy ostatniego dnia sierpnia. Potem montaż, muzyka i wszystko, co związane z postprodukcją - zapowiedział Łukasz Róg, reżyser, producent filmowy.

Źródło: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

- Bardzo się cieszę, z tej filmowej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w to wszystko, co realizujemy w Rzeszowie w ostatnim czasie. Ten projekt to łączenie sił: potencjału artystycznego, finansowego, ale też takiego patriotyzmu lokalnego. To wszystko ma się składać na to, czym chcemy mieszkańców Rzeszowa cieszyć: życiem kulturalnym na odpowiednim poziomie - powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas środowej konferencji rozpoczynającej produkcję filmu.

Podkreślił, że nieprzypadkowo konferencja miała miejsce w Kinie Zorza, które znajduje się w budynku od niedawna należącym do miasta. Dodał, że wsparcie takich projektów jest niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście ubiegania się Rzeszowa o status Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Milionowa, kinowa produkcja na ulicach Rzeszowa

Film „Rage of Stars” ma być pełnometrażowym rozwinięciem debiutanckiego dla Łukasza Roga obrazu „No Stars Anymore” z 2021 roku. Był to amatorski film z gatunku sci-fi, a nowa produkcja ma opierać się na tej samej historii, ale z większym budżetem i bardziej profesjonalnym podejściem.

- Rozbudowaliśmy scenariusz filmowy, wszystko jest gotowe. Zaczynamy kręcić już w najbliższy poniedziałek. Zdjęcia potrwają praktycznie dwa miesiące. Kończymy ostatniego dnia sierpnia. Potem montaż, muzyka i wszystko, co związane z postprodukcją - zapowiedział Łukasz Róg, reżyser, producent filmowy. 

Większość scen będzie kręcona w Rzeszowie. - Ale utrudnienia na drogach będą niemal niezauważalne, bo planujemy pracować głównie późną nocą - podkreśla reżyser. Zdjęcia będą powstawały m.in. na ul. Dworaka (27 i 28 lipca, w godzinach 2-3 w nocy) czy na terenie Politechniki Rzeszowskiej (Powstańców Warszawy, 7 i 26 lipca, a także 3 i 4 sierpnia). Organizatorzy mają zadbać o to, by plan zdjęciowy został odpowiednio oznaczony oraz zabezpieczony. 

„Łukasz wysoko mierzy, tak jak my”

Część zdjęć powstanie również w nowym basenie przy ul. Matuszczaka, a także na Stadionie Miejskim Stal i na terenie firmy Fibrain. Ta ostatnia w ogromnej mierze przyłożyła się do tego, żeby Łukasz Róg mógł zrealizować ten projekt.

- Jako grupa Fibrain od wielu lat wspieramy projekty, które mają szansę zaistnieć na całym świecie. Łukasz wysoko mierzy, marzy tak jak my, więc postanowiliśmy pomóc spełnić mu jego marzenie i zrobić coś dobrego dla Rzeszowa i Podkarpacia - powiedział Rafał Kalisz, prezes firmy Fibrain.

Zdjęcia mają zakończyć się razem z końcem sierpnia. Film zostanie wydany w 2024 roku i jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie można go zobaczyć. Wystąpią w nim m.in.: Andrea Tivadar, Elijah Rowen, Jack McEvoy, Jord Knotter, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska-Sakai.

Więcej informacji: www.lukrafilms.com


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Ł Autor komentarza: red Treść komentarza: Wystarczy wejść do artykułu, żeby się przekonać, że autor był na miejscu. Wystarczy mieć odrobine wyobraźni, aby zrozumieć, że gdy masa ludzi wejdzie do wody, to przestanie ona być lazurowa... niestety ktoś tu jest uprzedzony do Pismaka, pozdro dla Dominika Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:40 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Pisak do wymiany Treść komentarza: Czy autor postu był tam na miejscu ? Bo mam wrażenie że ten wysryw powstał na podstawie wyobraźni, woda była piękna ale może w tamtym roku. Obecnie bagno i muł. Zapraszam autora do kontaktu z okulista, a najlepiej wybrać się i zobaczyć coś o czym się pisze Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Oldboy Treść komentarza: I powstanie sanatorium miłości, Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:11 Źródło komentarza: W gminie Trzebownisko powstanie pierwsza tężnia solankowa Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama