Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

W Rzeszowie nakręcą pełnometrażowy film akcji

Podziel się
Oceń

Pościgi ulicami miasta, międzynarodowa obsada i kilkumilionowy budżet - najnowszy projekt filmowy Łukasza Roga - „Rage of Stars” będzie ogromnym przedsięwzięciem. Rzeszowski reżyser znalazł inwestorów, zatrudnił już aktorów i jest gotowy do zdjęć. Co to oznacza dla mieszkańców Rzeszowa? Kiedy i gdzie zobaczymy produkcję?
W Rzeszowie nakręcą pełnometrażowy film akcji
- Rozbudowaliśmy scenariusz filmowy, wszystko jest gotowe. Zaczynamy kręcić już w najbliższy poniedziałek. Zdjęcia potrwają praktycznie dwa miesiące. Kończymy ostatniego dnia sierpnia. Potem montaż, muzyka i wszystko, co związane z postprodukcją - zapowiedział Łukasz Róg, reżyser, producent filmowy.

Źródło: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

- Bardzo się cieszę, z tej filmowej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w to wszystko, co realizujemy w Rzeszowie w ostatnim czasie. Ten projekt to łączenie sił: potencjału artystycznego, finansowego, ale też takiego patriotyzmu lokalnego. To wszystko ma się składać na to, czym chcemy mieszkańców Rzeszowa cieszyć: życiem kulturalnym na odpowiednim poziomie - powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas środowej konferencji rozpoczynającej produkcję filmu.

Podkreślił, że nieprzypadkowo konferencja miała miejsce w Kinie Zorza, które znajduje się w budynku od niedawna należącym do miasta. Dodał, że wsparcie takich projektów jest niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście ubiegania się Rzeszowa o status Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Milionowa, kinowa produkcja na ulicach Rzeszowa

Film „Rage of Stars” ma być pełnometrażowym rozwinięciem debiutanckiego dla Łukasza Roga obrazu „No Stars Anymore” z 2021 roku. Był to amatorski film z gatunku sci-fi, a nowa produkcja ma opierać się na tej samej historii, ale z większym budżetem i bardziej profesjonalnym podejściem.

- Rozbudowaliśmy scenariusz filmowy, wszystko jest gotowe. Zaczynamy kręcić już w najbliższy poniedziałek. Zdjęcia potrwają praktycznie dwa miesiące. Kończymy ostatniego dnia sierpnia. Potem montaż, muzyka i wszystko, co związane z postprodukcją - zapowiedział Łukasz Róg, reżyser, producent filmowy. 

Większość scen będzie kręcona w Rzeszowie. - Ale utrudnienia na drogach będą niemal niezauważalne, bo planujemy pracować głównie późną nocą - podkreśla reżyser. Zdjęcia będą powstawały m.in. na ul. Dworaka (27 i 28 lipca, w godzinach 2-3 w nocy) czy na terenie Politechniki Rzeszowskiej (Powstańców Warszawy, 7 i 26 lipca, a także 3 i 4 sierpnia). Organizatorzy mają zadbać o to, by plan zdjęciowy został odpowiednio oznaczony oraz zabezpieczony. 

„Łukasz wysoko mierzy, tak jak my”

Część zdjęć powstanie również w nowym basenie przy ul. Matuszczaka, a także na Stadionie Miejskim Stal i na terenie firmy Fibrain. Ta ostatnia w ogromnej mierze przyłożyła się do tego, żeby Łukasz Róg mógł zrealizować ten projekt.

- Jako grupa Fibrain od wielu lat wspieramy projekty, które mają szansę zaistnieć na całym świecie. Łukasz wysoko mierzy, marzy tak jak my, więc postanowiliśmy pomóc spełnić mu jego marzenie i zrobić coś dobrego dla Rzeszowa i Podkarpacia - powiedział Rafał Kalisz, prezes firmy Fibrain.

Zdjęcia mają zakończyć się razem z końcem sierpnia. Film zostanie wydany w 2024 roku i jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie można go zobaczyć. Wystąpią w nim m.in.: Andrea Tivadar, Elijah Rowen, Jack McEvoy, Jord Knotter, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska-Sakai.

Więcej informacji: www.lukrafilms.com


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama