Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Śmierć 3-letniego chłopczyka w żłobku. Lakoniczny komunikat śledczych

Podziel się
Oceń

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, która prowadzi śledztwo ws. śmierci 3-letniego dziecka w rzeszowskim żłobku, wydała w czwartek komunikat. Tyle, że lakoniczny...
Śmierć 3-letniego chłopczyka w żłobku. Lakoniczny komunikat śledczych

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W czwartek (13.07.) w zakładzie medycyny sądowej odbyła się sekcja zwłok 3-letniego chłopca, który zmarł w żłobku nr 9 w Rzeszowie. Według medialnych nieoficjalnych ustaleń dziecko miało zakrztusić się owocem winogrona. Śledztwo w sprawie tragedii w jednym z rzeszowskich żłobków na Nowym Mieście prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. - Ustalamy wszelkiego rodzaju okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Te czynności realizujemy na bieżąco, także przy udziale świadków zdarzenia - powiedział w środę prok. Arkadiusz Jarosz. Śledztwo zostało przejęte od Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa. - Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące mechanizmu i przyczyny zgonu będziemy znać w czwartek - dodał. Prokuratura zapewniała, że poda do publicznej wiadomości wyniki sekcji.

ZOBACZ TAKŻE:
 

Tymczasem w czwartek przed godz. 15 Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przekazała, że "z uwagi na dobro śledztwa jak i dobro rodziny małoletniego, żadne dodatkowe informacje nie będą przekazywane środkom masowego przekazu, w zakresie opisanego postępowania". Telefony śledczych, których chcieliśmy dopytać o wyniki sekcji, nie odpowiadają.

Tragedia, która poruszyła nie tylko Rzeszowem

We wtorek przed południem w miejskim żłobku nr 9 przy ul. Podwisłocze rozegrał się dramat. Dziecko, które miało zakrztusić się winogronem, reanimowali najpierw pracownicy placówki. W międzyczasie na miejsce wysłano karetkę pogotowia. 

Zgłoszenie do Dyspozytorni Medycznej w Rzeszowie wpłynęło o godz. 10:09:12. Karetka została zadysponowana o godz. 10:10:57 - wynika z naszych ustaleń. - Zespół Ratownictwa Medycznego był na powrocie do stacji i wyruszył z ul. Warszawskiej - precyzuje Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego, która koordynuje prace służby zdrowia w regionie. Ratownicy pojawili się na miejscu zdarzenia o godz. 10:19:00. - Kolejna karetka została zadysponowana o godz. 10:22:35. Zespół wyruszył na miejsce z Łańcuta i dotarł do celu o godz. 10:40:00 - przekazuje rzecznik wojewody. 

Niestety pomimo wysiłków i pracowników i medyków, życia 3-latka nie udało się uratować. Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prowadzone jest w sprawie narażenia 3- letniego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez pracowników placówki opiekuńczej w Rzeszowie, pod których opieką się wówczas znajdował i nieumyślnego spowodowania jego śmierci.

PLUSZAKI I ZNICZE PRZED ŻŁOBKIEM:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama