Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

Pracownica sikała do wiadra, a później sprzedawała lody?

Podziel się
Oceń

Dość nietypowe wpisy pojawiły się w mediach społecznościowych. W Rzeszowie jedna z pracownic lokalu gastronomicznego najpierw miała sikać do wiadra, a następnie prowadzić sprzedaż lodów.
Pracownica sikała do wiadra, a później sprzedawała lody?

Źródło: pixabay (zdj. ilustracyjne)

- Niedawno, podczas biegu obok jednej z nich, stałam się świadkiem sceny, która wzbudziła we mnie głęboki niepokój i uczucie obrzydzenia. Pani obsługująca lodziarnię, z braku innej możliwości, korzystała z wiadra jako toalety. Dźwięk lecącego do wiadra moczu był jednoznaczny i nie do pomylenia, a zapach, który wypełnił powietrze, był niezwykle intensywny i wręcz przytłaczający. Co więcej, dodatkowo, rozglądała się, czy ktoś na nią patrzy, delikatnie wychylając głowę spod lady. Kiedy zauważyła moją obecność, natychmiast przykryła ścierką wiadro i się podniosła - opisuje w mediach społecznościowych tę sytuację, jedna z kobiet, zastanawiając się, nad warunkami sanitarno-epidemiologicznymi w budkach oferujących lody czy kebaby.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Autorka wpisu, która nie precyzuje dokładnej lokalizacji budki z lodami, zwróciła uwagę, że sam „lokal” ewidentnie nie był wyposażony w toaletę, nie miał nawet dostępu do bieżącej wody. - Obsługiwała (sprzedawczyni - przyp. redakcja) małe nic nieświadome dzieci wraz z rodzicami, bez zważania na zasady higieny. Dzieci, nieświadome tych warunków, odbierały lody i oblizywały je, ale także swoje palce po jedzeniu, nie wiedząc, w jakich okolicznościach zostały one przygotowane. Myśl o tym, co mogły zjeść razem z lodami, wywoływała we mnie poczucie obrzydzenia i przerażenia - pisze. 

Sanepid: musi być dostęp do toalety

Jaromir Ślączka, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie zauważa, że opisywany przypadek jest mało prawdopodobny, ale nie niemożliwy. - Każdy lokal gastronomiczny musi mieć w bliskim jego otoczeniu dostęp do toalety publicznej lub umowę na korzystanie z toalety stacjonarnej w innym lokalu - zauważa. Dodaje jednocześnie, że po powrocie z toalety pracownik musi - przed sprzedażą produktów spożywczych - umyć ręce i je zdezynfekować. - Obowiązkiem takich lokali jest posiadanie wody ciepłej i zimnej donoszonej w pojemnikach - zauważa Ślączka. 

Dyrektor rzeszowskiego sanepidu zwraca uwagę, że trwa specjalna, letnia akcja sanepidów w całym kraju, podczas której inspektorzy sanitarni sprawdzają lokale gastronomiczne, bary i restauracje, w tym te mobilne lub "małą gastronomię", pod względem bezpieczeństwa warunków higieny sanitarnej. 

Sanepid zachęca wszystkich, którzy mają uwagi co do funkcjonowania danych lokali, o zgłaszanie takich przypadków do Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. 


Napisz komentarz
Komentarze
d 23.07.2023 09:31
Cytrynowe pewnie w przecenie :-)))

Sabina 21.07.2023 22:29
Właściciele lokalu 25 lat więzienia i całkowita konfiskata ich majątku.

nic 21.07.2023 13:21
żółty śnieg leczy?

Joanna 20.07.2023 23:10
takie scierwo lody spowodowaly u mnie zatrucie i zwezenie jelita tak wyszlo na badaniach i od miesiecy nie moze odwezyc sie, gonic takie lokale

dagmara 21.07.2023 10:10
ja też mam zwężenie

Siembida 20.07.2023 23:06
aż mi niedobrze fuj

Joanna 20.07.2023 17:06
Miałam zatrucie pokarmowe i to spowodowane na osiedllu baranówka. 2 tygodnie leżałam w szpitalu zatruta "ścierwem". I tak mi to zwęziło jelito że jestem przerażona i odzwęzić mi się nie może od kilku miesięcy co wychodzi na badaniach.

salo 20.07.2023 16:49
mocz paruje to cuchnie na odleglosc

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama