Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Mrowlanka Mrowla triumfuje w Pucharach Wójta Gminy Świlcza! [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Sobota to też sportowe emocje. W gm. Świlcza kolejny raz rozegrano mecze piłkarskie o Puchar Wójta Gminy. Tym razem zawodnicy walczyli na stadionie w Mrowli. Miejsce wybrano nieprzypadkowo.
Mrowlanka Mrowla triumfuje w Pucharach Wójta Gminy Świlcza! [ZDJĘCIA]

Autor: Łukasz Kotulak

Źródło: fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Zgodnie z tradycją w lipcu ruszyła kolejna edycja rozgrywek piłkarskich o Puchar Wójta Gminy Świlcza. Formuła rozgrywania turnieju jest niezmienna od lat. Sześć zespołów zostaje rozlosowanych na dwie grupy eliminacyjne, w których rywalizują systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy swoich grup awansują do finału, zespoły zajmujące drugie miejsca w grupach rozgrywają "finał pocieszenia", walcząc o trzecie miejsce w głównych rozgrywkach. Pozostałe drużyny odpadają. 

W tym roku w pierwszej grupie znalazły się zespoły: LKS Mrowlanka Mrowla, LKS Bratek Bratkowice i LKS Dąb Dąbrowa. I tutaj mieliśmy do czynienia z bezprecedensową sytuacją. Na pierwszym miejscu w grupie ex aequo znalazły się drużyny z Mrowli i Bratkowic. Zgodnie z regulaminem turnieju zadecydowało losowanie. Więcej szczęścia miała drużyna Mrowlanki i to ona awansowała do finału. Bratek musiał pocieszyć się walką o trzecie miejsce. Druga grupa, która przed tygodniem mecze rozegrała w Świlczy, a w jej skład weszły: KS Świlcza, LKS Trzcianka Trzciana i KS Rudnianka Rudna Wielka. Zwycięstwo po dwóch wygranych spotkaniach zapewniła sobie drużyna Rudnianki. Drugie miejsce i możliwość walki o trzecie miejsce w finałach o Puchar Wójta Gminy Świlcza zapewniła sobie drużyna Trzcianki. 

ZDJĘCIA Z FINAŁU TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWILCZA:

Wybór miejsca tegorocznych rozgrywek nie był przypadkowy. Drużyna Mrowlanki Mrowla świętuje w tym roku 70. rocznicę założenia klubu piłkarskiego. Z tej okazji też na ręce prezesa klubu trafiły pamiątkowe dyplomy od wójta gminy Świlcza Adama Dziedzica. 

- Dziękuję kibicom, drużynom, rodzinom, które przyszły na turniej. Od małego trzeba zachęcać do sportu, także to bardzo cenne. Gratuluję drużynie LKS Mrowlanka Mrowla, która w 70. rocznicę stworzenia drużyny, wygrała tegoroczny finał o Puchar Wójta Gminy Świlcza - mówił włodarz Świlczy Adam Dziedzic. 

Do osób najbardziej zasłużonych w istnienie mrowlańskiej drużyny piłkarskiej trafiły też pamiątkowe medale. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

 

Dla kogo Puchar Wójta Gminy Świlcza?

Składy drużyn:

LKS Mrowlanka Mrowla: Lipka (bramkarz), Jemioła, Bednarz, Nykiel, Domin, Bachórz, Kubicz, Kud, Pistor, Zając Dominik, Zając Paweł. Trener: Paweł Adamczyk.

LKS Rudnianka Rudna Wielka: Czyż Bartosz (bramkarz), Kornaga, Wachadło, Kruczek, Madej, Bojda, Czyż Hubert, Łach, Zieliński, Dyjach, Czarnik. Trener: Wojciech Brudek.

Wynik: LKS Mrowlanka - LKS Rudna Wielka: 1-0.

Mecz o trzecie miejsce

Składy drużyn:

LKS Bratek Bratkowice: Depa (bramkarz), Żmuda, Szkolnik, Kowal, Hejning, Filip, Krasoń, Mytych, Kwoka, Kłeczek, Kwoka. Trener: Dawid Homa.

LKS Trzcianka Trzciana: Trala (bramkarz), Łagowski, Miłek, Zięba, Nowak, Duchan, Trela, Przywara, Pawełek, Baran, Kucharczyk. Trener: Paweł Rzepka.

Wynik: LKS Bratek - LKS Trzcianka: 5-0. 

Zobacz radość kibiców i podsumowanie turnieju:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama