Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Trwa przebudowa ul. Warszawskiej. Zobacz nasz raport z placu budowy

Podziel się
Oceń

Trwają już zaawansowane prace przy konstrukcji nowej części drogi oraz ciągu pieszo-rowerowego. Na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej rozpoczęło się układanie warstw nowej nawierzchni asfaltowej.
Trwa przebudowa ul. Warszawskiej. Zobacz nasz raport z placu budowy

Źródło: fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Ta inwestycja jest jedną z największych trwających obecnie w Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią tego zadania jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej. 

Przebudowa rzeszowskiego odcinka ulicy Warszawskiej rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace prowadzi wybrana w przetargu firma – Strabag. Wykonano już sporą ich część. Zrobiono m.in. korytowanie pod konstrukcję nowej jezdni po lewej stronie wraz ze wzmocnieniem podłoża. Ułożono także warstwy podłoża wraz z podbudową z kruszywa. Ponadto zostały ułożone krawężniki, wykonano korytowanie pod ciąg pieszo – rowerowy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZEBUDOWY UL. WARSZAWSKIEJ:

Zakończono roboty na przejeździe kolejowo - drogowym polegające na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem pociągów, poszerzeniu przejazdu oraz przebudowie przepustu. Dodatkowo wykonano przewiert pod torami dla kanalizacji deszczowej oraz sygnalizacji. Wybudowano oświetlenie drogowe w obrębie i obok przejazdu kolejowego ul. Myśliwskiej. Zakończono także roboty branży elektrycznej.

Trwają prace związane z przebudową infrastruktury technicznej - teletechnicznej, gazowej, wodociągowej oraz sanitarnej. Kontynuowane są prace związane z budową chodnika na odcinku od ul. Miłocińskiej. Na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej rozpoczęło się układanie warstw nowej nawierzchni. Przebudowa rzeszowskiego odcinka ulicy Warszawskiej potrwa do końca tego roku. Koszt tej inwestycji to 33,5 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zakończyły się natomiast prace budowlane na odcinku drogi powiatowej będącej przedłużeniem rzeszowskiej ulicy Warszawskiej. To zadanie objęło przebudowę i poszerzenie do czterech pasów ruchu odcinka drogi o długości ok. 3 km, od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 Rzeszów Zachód. Inwestorem tego zadania jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Rzeszów uczestniczył finansowo w tym przedsięwzięciu, ponieważ część tej drogi przebiega przez osiedle Pogwizdów Nowy. Wsparcie miasta wyniosło ponad 11 mln zł. 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama