Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Silny huk i pożar domu jednorodzinnego w Bratkowicach! Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

7 zastępów straży pożarnej gasi pożar domu jednorodzinnego, który późnym popołudniem wybuchł w domu jednorodzinnym w Bratkowicach. Jest osoba została ranna.
Bratkowice pożar

Źródło: fot. Dominik Bąk/Halo Rzeszów

Do pożaru domu niedaleko kościoła w centrum Bratkowic doszło ok. godz. 18:30. Jak mówili świadkowie na miejscu zdarzenia, zanim zobaczyli gęsty dym i ogień, usłyszeli potężny wybuch. - To był tak ogromny huk, jakby samoloty jakieś przeleciały nad samymi domami - mówiła jedna z mieszkanek Bratkowic. 
- Usłyszałam ogromny wybuch i wstrząs, pomyślałam od razu, że stało się coś złego - opisuje inna z kobiet. Co istotne wybuch był słyszany w promieniu kilkuset metrów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI STRAŻAKÓW:

- Najprawdopodobniej na skutek wybuchu butli z gazem lub wybuchu gazu ulatniającego się z tej butli, doszło do pożaru domu jednorodzinnego. W budynku przebywał około 70-letni mężczyzna - przekazuje redakcji Halo Rzeszów bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Zajął drewniany strop i całe wnętrze. Gęsty, ciemny dym widziany był z kilku kilometrów. 

Mężczyzna, który znajdował się w budynku, odniósł poważne obrażenia ciała. - Przytomny trafił do szpitala - mówi bryg. Betleja. Z naszych ustaleń wynika, że to głównie poparzenia ciała. 

Na miejscu pożaru pracuje 7 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej, m.in. z Bratkowic, Rzeszowa, Trzciany, Mrowli. - Przyczyny pożaru i ewentualnej eksplozji butli zostaną ustalone przez służby - przekazuje rzecznik podkarpackich strażaków. - Pożar został opanowany - mówił wieczorem bryg. Betleja.

Na miejscu pracuje też policja, pogotowie gazowe i energetyczne. - Trwa ustalanie dokładnej przyczyny pożaru. Wstępne informacje wskazują, że mogło dojść do wybuchu gazu. Naruszona została konstrukcja budynku. Jeżeli stan zdrowia poszkodowanego pozwoli na jego przesłuchanie, rozpoczniemy czynności wyjaśniające - mówi redakcji Halo Rzeszów kom. Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

NAJNOWSZE USTALENIA:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama