Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Silny huk i pożar domu jednorodzinnego w Bratkowicach! Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

7 zastępów straży pożarnej gasi pożar domu jednorodzinnego, który późnym popołudniem wybuchł w domu jednorodzinnym w Bratkowicach. Jest osoba została ranna.
Bratkowice pożar

Źródło: fot. Dominik Bąk/Halo Rzeszów

Do pożaru domu niedaleko kościoła w centrum Bratkowic doszło ok. godz. 18:30. Jak mówili świadkowie na miejscu zdarzenia, zanim zobaczyli gęsty dym i ogień, usłyszeli potężny wybuch. - To był tak ogromny huk, jakby samoloty jakieś przeleciały nad samymi domami - mówiła jedna z mieszkanek Bratkowic. 
- Usłyszałam ogromny wybuch i wstrząs, pomyślałam od razu, że stało się coś złego - opisuje inna z kobiet. Co istotne wybuch był słyszany w promieniu kilkuset metrów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI STRAŻAKÓW:

- Najprawdopodobniej na skutek wybuchu butli z gazem lub wybuchu gazu ulatniającego się z tej butli, doszło do pożaru domu jednorodzinnego. W budynku przebywał około 70-letni mężczyzna - przekazuje redakcji Halo Rzeszów bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Zajął drewniany strop i całe wnętrze. Gęsty, ciemny dym widziany był z kilku kilometrów. 

Mężczyzna, który znajdował się w budynku, odniósł poważne obrażenia ciała. - Przytomny trafił do szpitala - mówi bryg. Betleja. Z naszych ustaleń wynika, że to głównie poparzenia ciała. 

Na miejscu pożaru pracuje 7 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej, m.in. z Bratkowic, Rzeszowa, Trzciany, Mrowli. - Przyczyny pożaru i ewentualnej eksplozji butli zostaną ustalone przez służby - przekazuje rzecznik podkarpackich strażaków. - Pożar został opanowany - mówił wieczorem bryg. Betleja.

Na miejscu pracuje też policja, pogotowie gazowe i energetyczne. - Trwa ustalanie dokładnej przyczyny pożaru. Wstępne informacje wskazują, że mogło dojść do wybuchu gazu. Naruszona została konstrukcja budynku. Jeżeli stan zdrowia poszkodowanego pozwoli na jego przesłuchanie, rozpoczniemy czynności wyjaśniające - mówi redakcji Halo Rzeszów kom. Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

NAJNOWSZE USTALENIA:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama