Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Tour de Konstytucja na Podkarpaciu. W Rzeszowie m.in. Hermeliński i Tuleya

Podziel się
Oceń

Przez długi weekend na Podkarpaciu odbędą się spotkania w ramach wydarzenia Tour de Konsytuacja. W Rzeszowie na Rynku usłyszymy m.in. Wojciecha Hermelińskiego, Igora Tuleyę czy Danutę Przywrę.
Tour de Konstytucja na Podkarpaciu. W Rzeszowie m.in. Hermeliński i Tuleya

Źródło: fot. Tour de Konstytucja/Facebook

Obecna - III edycja - ma na celu przybliżanie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle nadchodzących wyborów parlamentarnych oraz zaangażowania obywateli do szerokiego w nich udziału. Sytuacja polityczna oraz znaczące osłabienie demokracji w Polsce, wymuszają zdecydowane działania obywatelskie. Celem organizatorów TdK  jest poszerzenie świadomości obywatelskiej w zakresie aktywności wyborczej, gdyż wielu obywateli uważa, że jeden głos niczego nie zmieni. Ważne jest dotarcie do możliwie najszerszej grupy osób posiadających prawo wyborcze, zwłaszcza do osób głosujących po raz pierwszy, aby uzyskały rzetelną wiedzę dotyczącą mechanizmu wyborczego. Ważne jest przekonanie obojętnych osób, że wybory, to nie polityka, ale nasze życie.

Inicjatywę współtworzą środowiska prawnicze jak: Adwokatura Polska, Krajowa Izba Radców Prawnych, Obserwatorium Wyborcze, środowiska uniwersyteckie, sędziowie i prokuratorzy oraz organizacje obywatelskie. Podkarpackie spotkania odbędą się: 12 sierpnia o godz. 9:00 w Ustrzykach Dolnych podczas Ustrzyckiego Festiwalu Rockowego, 13 sierpnia godz. 15:00 w Sanoku na plac św. Jana, 15 sierpnia od godz. 5 na rzeszowskim Rynku, 18 sierpnia o godz. 16 na Rynku w Jaśle, 19 sierpnia  w Nowym Siole-Cieszanowie podczas CieszFanów Festiwal i 20 sierpnia o godz. 11 w Tarnobrzegu na Placu Bartosza Głowackiego. 

Gośćmi na przystanku w Rzeszowie będą m.in.: Danuta Przywara – wieloletnia prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Robert Hojda – inicjator Tour de Konstytucja i prezes KORD, Wojciech Hermeliński - sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej w latach 2014–2019, Beata Tokaj - radczyni prawna, była szefowa Krajowego Biura Wyborczego, Igor Tuleya - sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie i były rzecznik, oraz inni prawnicy: sędziowie, adwokaci, prokuratorzy.
 

Podczas przystanku promowana będzie również inicjatywa Obywatelska Kontrola Wyborów, gdzie będzie można zdobyć informacje, jak zostać obserwatorem społecznym w najbliższych wyborach. Wydarzeniu towarzyszyć będą stoiska z gadżetami, ulotkami, wyrobami rękodzieła oraz kulinarnymi.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama