Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Lepsza komunikacja w gm. Boguchwała. Otwarto łącznik do S19 [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Ponad 29 mln zł kosztował łącznik drogowy, który skomunikuje miejscowości z gm. Boguchwała z drogą ekspresową S19. W środę inwestycję powiatu rzeszowskiego oficjalnie oddano do użytku.
Lepsza komunikacja w gm. Boguchwała. Otwarto łącznik do S19 [ZDJĘCIA]

Źródło: fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

W ramach inwestycji, która położona jest na terenie gm. Boguchwała, wybudowano nowy obiekt mostowy na rzece Lubcza, przebudowano dwa skrzyżowania zwykłe na skrzyżowania typu rondo oraz wybudowano jedno nowe skrzyżowanie typu rondo, wykonano nawierzchnię asfaltową o łącznej długości ok. 2 km, przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną, powstały też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. 

ROZMOWA ZE STAROSTĄ RZESZOWSKIM JÓZEFEM JODŁOWSKIM:

- W dzisiejszych czasach człowiek potrzebuje wielu rzeczy, by żyć i rozwijać się. Potrzebuje też między innymi dobrej jakości połączeń drogowych, by szybko i komfortowo przemieszczać się, realizować swoje zadania i obowiązki. Samorząd jest po to, by oczekiwaniom sprostać. Dlatego też jednym z głównych priorytetów naszej pracy jest poprawa połączeń drogowo- mostowych. Łączny koszt inwestycji drogowo- mostowych zrealizowanych w ostatnich 18 latach zamyka się w kwocie blisko 250 mln zł. Chciałbym dodać, że budżet powiatu wynosi średnio ok. 100 mln zł.” – powiedział Starosta Rzeszowski. - Odbudowa infrastruktury drogowo- mostowej w powiecie jest dla nas zawsze priorytetem. – dodał.

Inwestycja powiatu rzeszowskiego "Budowa łącznika drogi ekspresowej S-19 - drogi powiatowej na odcinku od węzła Rzeszów-Południe do drogi krajowej Nr 19 – Etap I" kosztowała ten samorząd ponad 29 mln zł, z czego połowa tych środków pochodziła z budżetu własnego (środki własne pochodziły  z budżetów powiatu rzeszowskiego, gminy Boguchwała i samorządu województwa podkarpackiego), a druga z dofinansowania unijnego.  W ramach inwestycji wybudowano nowy obiekt mostowy na rzece Lubcza, przebudowano dwa skrzyżowania zwykłe na skrzyżowania typu rondo oraz wybudowano jedno nowe skrzyżowanie typu rondo, wykonano nawierzchnię asfaltową o łącznej długości ok. 2 km, przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną, powstały też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

ZDJĘCIA Z OTWARCIA ŁĄCZNIKA S19 Z GMINĄ BOGUCHWAŁA:

Starosta rzeszowski podkreślał, że budowa łącznika, który skomunikuje miejscowości z gm. Boguchwała z drogą ekspresową S19, pozwoli na szybszy przejazd do Rzeszowa i okolic, gdzie znajduje się wiele zakładów i firm, a więc miejsca pracy. - Dzięki tej inwestycji połączyliśmy drogę szybkiego ruchu z drogami powiatowymi i gminnymi, biegnącymi w kierunku Racławówki, Nosówki, Boguchwały i Niechobrza - zauważył Józef Jodłowski.

- Jestem przekonany, że otwarcie tej drogi rozładuje ruch w rejonie ulic Przemysłowej i Podkarpackiej. Dziękuję inwestorowi - powiatowi rzeszowskiemu, za realizację tej inwestycji - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- To niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia strategicznego rozwoju tej części regionu - powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Wykonawca robót budowlanych było konsorcjum firm: PBI Infrastruktura s.a. i PBI WMB sp. z o.o. - Inwestycja nie była łatwa, to trudny teren, dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych ziemi, asfaltu. Ale daliśmy radę. Cieszymy się, że dziś oddajemy tę drogę do użytku - mówił Paweł Woźnica, dyrektor techniczny PBI Infrastruktura s.a.

ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama