Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Startuje XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej

Podziel się
Oceń

Dwa dni prawdziwej uczty muzycznej w atmosferze bieszczadzkiej przyrody. W piątek rozpoczyna się XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej.
Startuje XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej

Źródło: fot. materiały organizatorów

Piątek i sobota to dwa dni pełne koncertów w Cisnej, gdzie odbędzie się już piętnasta edycja festiwalu Natchnieni Bieszczadem, który od lat ściąga w malowniczy region Podkarpacia tłumy gości. Na scenie zobaczymy fantastycznych wokalistów i zespoły, wśród nich, m.in.: Kapela z Przypadku, Karczmarze, U Studni, Sebastiana Rediela w duecie z Michałem Keilakiem. W sobotę zagrają dla was: Pod Wiatr, Za Burtą, Śląska Grupa Bluesowa, Żmije. Na koniec festiwalu wystąpi KSU, którzy w Cisnej świętować będą swoje 45-lecie istnienia zespołu. 

Grzane Wino w Bieszczadach

W Bieszczadach usłyszymy polski zespół muzyczny "Grzane Wino", który powstał w 2016 roku w Przemyślu. Zespół tworzą: Marcin Iżela (gitara, śpiew), Paweł Czop (skrzypce), Piotr Zapart (gitara, śpiew), Stefan Ryszkowski (gitara basowa) i Andrzej Zając (harmonijka ustna).

W swoich utworach zespół łączy elementy folku, piosenki turystycznej i poetyckiej. Teksty piosenek są autorstwa Bożeny Spryńskiej, poetki z Przemyśla. Zespół wydał dwie płyty studyjne: "Bieszczady" (2017) i "Zielone pudełko" (2020).

Grzane Wino koncertuje w całej Polsce. Zespół wystąpił m.in. na takich festiwalach jak:

 • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Natchnieni Bieszczadem"
 • Festiwal Piosenki Turystycznej "Barwinek"
 • Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "BAKCYNALIA"
 • Festiwal "Kropka"
 • OPPT Nocnik w Łęczycy
 • OFPPiT "PRZY KOMINKU" w Kielcach
 • Festiwal Danielka
 • Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie
 • Przegląd Bazuna

Zespół zdobył wiele nagród na festiwalach muzycznych, m.in.:

 • 1 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Natchnieni Bieszczadem" (2017)
 • 1 miejsce na Festiwalu Piosenki Turystycznej "Barwinek" (2016)
 • 3 miejsce, nagroda specjalna im. Grzegorza Pecela i nagroda publiczności na OFPPiT "PRZY KOMINKU" w Kielcach (2018)
 • GRAND PRIX na Festiwalu Danielka (2018)
 • 2 miejsce na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie (2018)
 • 2 piosenki laureatki i wyróżnienie dla gitarzysty na Przeglądzie Bazuna (2018)

Grzane Wino jest jednym z najpopularniejszych zespołów folkowych w Polsce. Ich muzyka jest pełna ciepła, optymizmu i melancholii. Zespół ma wielu fanów wśród miłośników piosenki turystycznej i poezji.

Podczas festiwalu, oprócz znakomitej muzyki, na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje towarzyszące: kulinaria regionalne, koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej, konkursy wiedzy o Bieszczadach, warsztaty bieszczadzkiego rękodzieła, watra poetycka przy ognisku, wystawa fotograficzna, atrakcje dla dzieci. 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. redakcja Halo Rzeszów. Obserwujcie naszą stronę na Facebooku, gdzie zobaczycie relację na żywo. Zaglądajcie też do naszej galerii po fotki z festiwalu. 

Coroczna organizacja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w Cisnej to promocja Bieszczadów, kształtowanie wizerunku tej krainy jako przestrzeni społecznej, turystycznej i kulturalnej dla wielkoformatowych przedsięwzięć. Poprzez organizowanie ogólnopolskich konkursów, Dni Bieszczadzkich oraz wydarzeń towarzyszących, promowana jest podkarpacka kultura i tradycje. Wspierani są też lokalni artyści i rzemieślnicy, którzy prezentują swoje rękodzieła, obrazy, pisane ikony, fotografie. 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama