Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

5-miesięczna Laura nie żyje. Jej rodzice usłyszeli zarzuty

Podziel się
Oceń

We wtorek odbędzie się sekcja zwłok 5-miesięcznej Laury. Kiedy ich dziecko konało, rodzice byli pijani. Zostali tymczasowo aresztowani.
  • Źródło: Onet, naTemat
5-miesięczna Laura nie żyje. Jej rodzice usłyszeli zarzuty

Źródło: fot. pixabay (zdj. ilustracyjne)

Do tego dramatu doszło w jednym z domów w miejscowości Brzezowa, w pow. jasielskim. W zeszłą sobotę rano, jak przekazała wówczas naszej redakcji kom. Ewelina Wrona z podkarpackiej policji, w domu znaleziono ciało 5-miesięcznej dziewczynki. Około godz. 9 operator numeru alarmowego 112 odebrał telefon, w którym zgłoszono, że znaleziono kilkumiesięczną dziewczynkę, która nie dawała oznak życia. Na 112 zadzwoniła ciotka dziecka.

- Kobieta przyszła rano do domu, w którym pięciomiesięczna Laura mieszkała z rodzicami. Wybudzony ze snu ojciec stwierdził, że z dzieckiem dzieje się coś złego, przystąpił do reanimacji. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia, jednak dziewczynki nie dało się już uratować. Zwłoki zabezpieczyliśmy do sekcji, zostanie przeprowadzona we wtorek w zakładzie medycyny sądowej w Krakowie - poinformowała rejonowa pani prokurator w Jaśle, Grażyna Krzyżanowska, cytowana przez Onet.

Półtora promila alkoholu w krwi matki

- Ona miała w wydychanym powietrzu około półtora promila alkoholu, on około promil. Po zatrzymaniu złożyli wyjaśnienia, ich treści na razie nie ujawniamy. Z zebranego materiału dowodowego nie wynika, by rodzice umyślnie doprowadzili do śmierci córki, jednak dotychczasowe ustalenia – nietrzeźwość, i to dość znaczna – wskazują, że mając ją pod opieką, dopuścili się zaniedbania. Obydwojgu przedstawiony został zarzut z art. 160 par. 2 Kodeksu karnego, dotyczący narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. To czyn zagrożony karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat - tłumaczyła Onetowi szefowa jasielskiej prokuratury.

We wtorek odbędzie się sekcja zwłok dziewczynki. Wyniki tego badania powinny dać jednoznaczną odpowiedź, dlaczego Laura nie żyje. W poniedziałek po południu, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztowano rodziców dziewczynki. Areszt ma trwać miesiąc.

Zdaniem prokuratury, 5-miesięczna Laura nie doświadczyła przemocy ze strony najbliższych. Prawdopodobnie przyczyną zgonu była tzw. śmierć łóżeczkowa.

– Zabezpieczyliśmy również dokumentację medyczną dziecka tuż po tym, gdy dziewczynka się urodziła. Na świat przyszła poprzez cesarskie cięcie, była zdrowa, ale może miała wady ukryte, o których nawet rodzice nie wiedzieli – powiedziała prokurator Grażyna Krzyżanowska dla portalu naTemat.pl. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama