Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie otwarta. Wkrótce przyjmie 300 uczniów

Podziel się
Oceń

Nowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie została uroczyście otwarta. Wkrótce naukę w niej rozpocznie młodych sportowców.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie otwarta. Wkrótce przyjmie 300 uczniów

Źródło: fot. PUW w Rzeszowie

Obiekt powstał przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie i jest podzielony na strefę szkolną oraz mieszkalną. Uczniowie będą korzystać z siedmiu  nowoczesnych sal lekcyjnych, trzech pracowni: informatycznej, biologiczno-geograficznej, językowej, a także z auli. Wszystkie sale mają możliwość podziału na mniejsze, z zastosowaniem mobilnych składanych ścian akustycznych. Strefa mieszkalna, tzw. bursa jest przewidziana dla 160 osób i składa się z 50 w pełni wyposażonych pokojów. Na terenie obiektu znajdują się też m. in. stołówka i gabinet fizjoterapii. W nowej szkole będzie także dostępna  strefa wypoczynkowa wyposażona w sale telewizyjne, piłkarzyki, tenis stołowy, teqball, a także strefa ciszy. Budynek jest dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.


Powierzchnia  całkowita trzykondygnacyjnego budynku wynosi 3 357 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to 16 mln zł. Inwestorem jest firma Handlopex S.A. Uroczyste wbicie łopaty pod budowę nowej szkoły nastąpiło w maju ubiegłego roku. 

Niepubliczne Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia rozpoczęły swą działalność w roku szkolnym 2012/2013. Placówki te są prowadzone przez Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego „RESOVIA”, klubu, który początki swej działalności datuje na 1905 rok.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia, działając w oparciu o ustawę o systemie oświaty, realizuje cele kształcenia i wychowania uczniów szczególnie uzdolnionych w kierunku piłki nożnej. Daje możliwość zgrupowania w jednym miejscu i czasie zawodniczek i zawodników o zbliżonych, wysokich umiejętnościach i zdolnościach, zaś współzawodnictwo powoduje przyspieszony rozwój sportowy tych uczniów


Napisz komentarz
Komentarze
Katia 28.09.2023 08:34
Teraz SMS a już nie długo WR SPORT :)

Wiktoriam 28.09.2023 10:54
Katia 28.09.2023 08:34
Teraz SMS a już nie długo WR SPORT :)
Gdzie będzie znajdował się ten obiekt? Z chęcią poznam więcej szczegółów ponieważ trochę mało tego typu obiektów w naszej okolicy.

pabloo 02.10.2023 09:50
https://www.halorzeszow.pl/artykul/9448,w-swilczy-powstaje-wr-sport-centrum-sportu-i-rozrywki-otwarcie-juz-wkrotce

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama