Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie otwarta. Wkrótce przyjmie 300 uczniów

Podziel się
Oceń

Nowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie została uroczyście otwarta. Wkrótce naukę w niej rozpocznie młodych sportowców.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie otwarta. Wkrótce przyjmie 300 uczniów

Źródło: fot. PUW w Rzeszowie

Obiekt powstał przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie i jest podzielony na strefę szkolną oraz mieszkalną. Uczniowie będą korzystać z siedmiu  nowoczesnych sal lekcyjnych, trzech pracowni: informatycznej, biologiczno-geograficznej, językowej, a także z auli. Wszystkie sale mają możliwość podziału na mniejsze, z zastosowaniem mobilnych składanych ścian akustycznych. Strefa mieszkalna, tzw. bursa jest przewidziana dla 160 osób i składa się z 50 w pełni wyposażonych pokojów. Na terenie obiektu znajdują się też m. in. stołówka i gabinet fizjoterapii. W nowej szkole będzie także dostępna  strefa wypoczynkowa wyposażona w sale telewizyjne, piłkarzyki, tenis stołowy, teqball, a także strefa ciszy. Budynek jest dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.


Powierzchnia  całkowita trzykondygnacyjnego budynku wynosi 3 357 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to 16 mln zł. Inwestorem jest firma Handlopex S.A. Uroczyste wbicie łopaty pod budowę nowej szkoły nastąpiło w maju ubiegłego roku. 

Niepubliczne Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia rozpoczęły swą działalność w roku szkolnym 2012/2013. Placówki te są prowadzone przez Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego „RESOVIA”, klubu, który początki swej działalności datuje na 1905 rok.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia, działając w oparciu o ustawę o systemie oświaty, realizuje cele kształcenia i wychowania uczniów szczególnie uzdolnionych w kierunku piłki nożnej. Daje możliwość zgrupowania w jednym miejscu i czasie zawodniczek i zawodników o zbliżonych, wysokich umiejętnościach i zdolnościach, zaś współzawodnictwo powoduje przyspieszony rozwój sportowy tych uczniów


Napisz komentarz

Komentarze

Katia 28.09.2023 08:34
Teraz SMS a już nie długo WR SPORT :)

Wiktoriam 28.09.2023 10:54
Katia 28.09.2023 08:34
Teraz SMS a już nie długo WR SPORT :)
Gdzie będzie znajdował się ten obiekt? Z chęcią poznam więcej szczegółów ponieważ trochę mało tego typu obiektów w naszej okolicy.

pabloo 02.10.2023 09:50
https://www.halorzeszow.pl/artykul/9448,w-swilczy-powstaje-wr-sport-centrum-sportu-i-rozrywki-otwarcie-juz-wkrotce

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama