Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Powiat rzeszowski podaje datę rozpoczęcia przebudowy mostu w Mrowli

Podziel się
Oceń

Starostwo Powiatowe w Rzeszowie przekazało informację o czasowym zamknięciu mostu w Mrowli, na drodze powiatowej. Będą objazdy.
Powiat rzeszowski podaje datę rozpoczęcia przebudowy mostu w Mrowli

Źródło: fot. materiały powiatu rzeszowskiego

Przebudowa mostu w okolicy skrzyżowania dróg powiatowych w kierunku Rudnej Wielkiej i Świlczy realizowana będzie przy całkowitym zamknięciu drogi i skierowaniem ruchu na objazd tymczasowy innymi drogami publicznymi. W ramach przetargu wykonawca musi m.in.: rozebrać stary most, wykonać całkowicie nową przeprawę, wraz z wszystkimi elementami infrastruktury drogowej jak chodnik, czy przebudową okolicznych zjazdów. Z początkiem sierpnia umowę na prace budowlane z firmą, która wygrała przetarg - REMOST sp. z o.o. z siedzibą w Dębicy, podpisał starosta rzeszowski - Józef Jodłowski. Od tego dnia wykonawca ma 90 dni na jej realizację.

Projekt przebudowy, grafika: mat. przetargowe

Niestety położenie mostu i planowane prace wymuszają skierowanie wszystkich użytkowników drogi powiatowej w kierunku Mrowli czy Bratkowic na objazdy. - Autobusy PKS i MPK jadące od Rudnej Wielkiej pojadą w kierunku Świlczy PKP, dalej trasą przez Kamyszyn do Mrowli Otoka. Następnie będą podjeżdżać pod przystanek przy domu strażaka w Mrowli, skąd pojadą do Bratkowic. Identycznie będzie w drodze powrotnej - mówi nam Sławomir Styka, zastępca wójta gm. Świlcza. Przez Kamyszyn pojadą też kierowcy samochodów osobowych.

Nowe rozkłady jazdy MPK i PKS zostaną rozwieszone już wkrótce na przystankach. 

Firma REMOST Sp. z o.o. informuje, że w związku z robotami na zadaniu „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1333R Czarna Sędziszowska – Bratkowice – Miłocin, polegająca na rozbiórce istniejącego i budowie nowego obiektu mostowego na rzece Mrowla wraz z dojazdami w niezbędnym zakresie oraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi” od dnia 12.09.2023 r. obiekt mostowy w ciągu drogi powiatowej nr 1333R w miejscowości Mrowla będzie czasowo zamknięty zgodnie z Projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu zatwierdzonej pismem znak: KT.7120.152.2023 ŁP.
Planowany termin zakończenia prac: grudzień 2023 r.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama