Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

XXI Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi Powiatu Rzeszowskiego

Podziel się
Oceń

W sobotę (9.09.) w Kamieniu odbędzie się XXI Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawny Powiatu Rzeszowskiego. Jest to okazja do zwrócenia uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
XXI Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi Powiatu Rzeszowskiego
W 2022 r. wydarzenie odbyło się w Mrowli.

Źródło: mat. prasowe powiatu rzeszowskiego

Podczas tego wydarzenia, społeczność lokalna, włączając w to organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, przedsiębiorstwa i mieszkańców, łączy się w celu wyrażenia wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz podkreślenia ich pełnej integracji i aktywnego uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Pierwsze obchody Dnia Jedności odbyły się w Hyżnem 21 maja 2000 roku. Tradycją jest, że każdego roku odbywa się on w innej miejscowości powiatu. W ten sposób idea pomocy osobom niepełnosprawnym dociera do świadomości większej liczby mieszkańców powiatu, znajduje powszechne wsparcie, a także przynosi konkretne efekty w postaci kolejnych, konkretnych działań takich jak np. powstanie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego albo utworzenie środowiskowych domów samopomocy.

Honorowym Patronatem objął to wydarzenie Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Stałymi organizatorami spotkań są: Rada i Zarząd Powiatu Rzeszowskiego, Związek Stowarzyszeń Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Powiatu Rzeszowskiego, a także wójtowie i burmistrzowie gmin, na których terenie odbywa się to święto, gdzie łączy się edukację i promocję idei wspierania osób niepełnosprawnych z dobrą, integracyjną zabawą.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama