Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Dwa dni pełne nauki i sportu podczas pikniku w Nowej Wsi

Podziel się
Oceń

W weekend, 2-3 września, odbyła się II edycja Pikniku Edukacyjno-Sportowego im. Ignacego Łukasiewicza w Nowej Wsi w gminie Trzebownisko. Wydarzenie zostało zorganizowane przez klub piłkarski Beniaminek Rzeszów oraz Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”.
Dwa dni pełne nauki i sportu podczas pikniku w Nowej Wsi

Źródło: Beniaminek Soccer Schools Rzeszów / Facebook

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy Trzebownisko, ale także całego regionu. Impreza była okazją do wspólnego spędzenia czasu, nauki i zabawy.

Głównym celem imprezy było promowanie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, a także popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia. Była to także doskonała okazja do świętowania 201. rocznicy urodzin Łukasiewicza, który urodził się w Trzebownisku.

W ciągu dwóch dni na boiskach w Nowej Wsi padło aż 441 goli podczas 121 meczów. W sportowej rywalizacji wzięły udział ekipy z kilku województw z całej Polski. Nagrodami dla najlepszych drużyn były pamiątkowe lampy naftowe oraz torby z gadżetami, a także dyplomy, drewniane medale i statuetki.

źródło: Beniaminek Soccer Schools Rzeszów / Facebook

W pikniku wzięło udział kilkunastu wystawców (m. in. z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce czy Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”), Koła Gospodyń Wiejskich (których produkty regionalne zrobiły prawdziwą furorę) czy służby mundurowe. Uczestnicy mogli obejrzeć animacje, pokazy chemiczne i eksponaty, skorzystać ze strefy dmuchanych zjeżdżalni i wziąć udział w grach oraz konkursach.

Podczas imprezy trwała akcja „Pełna Miska”, w której zebrano ponad 100kg karmy, żwirku, zabawek i innych przydatnych przedmiotów dla zwierząt. Ofiarowane rzeczy zostały dostarczone w piątek (8 września) do schroniska Boguchwała  oraz „Kundelka” w Rzeszowie.

źródło: Beniaminek Soccer Schools Rzeszów / Facebook

Patronami głównymi wydarzenia było Województwo Podkarpackie oraz klub piłkarski Beniaminek Rzeszów. Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal HaloRzeszow.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama