Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Dwa dni pełne nauki i sportu podczas pikniku w Nowej Wsi

Podziel się
Oceń

W weekend, 2-3 września, odbyła się II edycja Pikniku Edukacyjno-Sportowego im. Ignacego Łukasiewicza w Nowej Wsi w gminie Trzebownisko. Wydarzenie zostało zorganizowane przez klub piłkarski Beniaminek Rzeszów oraz Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”.
Dwa dni pełne nauki i sportu podczas pikniku w Nowej Wsi

Źródło: Beniaminek Soccer Schools Rzeszów / Facebook

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy Trzebownisko, ale także całego regionu. Impreza była okazją do wspólnego spędzenia czasu, nauki i zabawy.

Głównym celem imprezy było promowanie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, a także popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia. Była to także doskonała okazja do świętowania 201. rocznicy urodzin Łukasiewicza, który urodził się w Trzebownisku.

W ciągu dwóch dni na boiskach w Nowej Wsi padło aż 441 goli podczas 121 meczów. W sportowej rywalizacji wzięły udział ekipy z kilku województw z całej Polski. Nagrodami dla najlepszych drużyn były pamiątkowe lampy naftowe oraz torby z gadżetami, a także dyplomy, drewniane medale i statuetki.

źródło: Beniaminek Soccer Schools Rzeszów / Facebook

W pikniku wzięło udział kilkunastu wystawców (m. in. z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce czy Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”), Koła Gospodyń Wiejskich (których produkty regionalne zrobiły prawdziwą furorę) czy służby mundurowe. Uczestnicy mogli obejrzeć animacje, pokazy chemiczne i eksponaty, skorzystać ze strefy dmuchanych zjeżdżalni i wziąć udział w grach oraz konkursach.

Podczas imprezy trwała akcja „Pełna Miska”, w której zebrano ponad 100kg karmy, żwirku, zabawek i innych przydatnych przedmiotów dla zwierząt. Ofiarowane rzeczy zostały dostarczone w piątek (8 września) do schroniska Boguchwała  oraz „Kundelka” w Rzeszowie.

źródło: Beniaminek Soccer Schools Rzeszów / Facebook

Patronami głównymi wydarzenia było Województwo Podkarpackie oraz klub piłkarski Beniaminek Rzeszów. Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal HaloRzeszow.pl

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama