Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

II Otwarty Turniej Strzelecki im. majora Józefa Rzepki już wkrótce

Podziel się
Oceń

Turniej strzelecki im. mjr. Rzepki odbędzie się 24 września na terenie Gminnej Strzelnicy Sportowej „Partyzant” w Sokołowie Małopolskim. Początek o godz. 9:00. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września, a ilość miejsc jest ograniczona.
II Otwarty Turniej Strzelecki im. majora Józefa Rzepki już wkrótce

Źródło: powiat.rzeszowski.pl

Zawody organizowane są z inicjatywy Powiatu Rzeszowskiego i Starosty Rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Obrony Narodowej Ministra Mariusza Błaszczaka. 

- Chcemy, aby te zawody przyczyniły się do popularyzacji strzelectwa sportowego wśród mieszkańców powiatu rzeszowskiego. Inicjatywa ma również upamiętnić postać, urodzonego w Bratkowicach, majora Józefa Rzepki, bohatera Armii Krajowej, żołnierza wyklętego, w 110. rocznicę jego urodzin – mówi starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Żołnierz Wyklęty

Józef Rzepka urodził się 22 grudnia 1913 roku w Bratkowicach. Po wybuchu II wojny światowej zaangażował się w działalność konspiracyjną w Armii Krajowej. Dowodził między innymi Zgrupowaniem III Zachód w czasie akcji „Burza”. Po wojnie działał w antykomunistycznej konspiracji. Został aresztowany i skazany na śmierć. Zginął 1 marca 1951 roku. Corocznie tego dnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jak będą wyglądać zawody?

Turniej będzie rozgrywany w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i młodzieży w wieku 13-18 lat. Zawodnicy będą strzelać z pistoletu i karabinu w pozycji stojącej i leżącej na odległość 25 metrów. Udział w turnieju jest bezpłatny. Limit miejsc: 80, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronie internetowej Powiatu Rzeszowskiego. Zgłoszenia wraz z wymaganymi zgodami i oświadczeniami należy przesłać do środy (20 września) na adres email: [email protected].


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama