Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Czepkowanie pielęgniarek i pielęgniarzy na WSIZ w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Za nami pierwsza w historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczystość nadania symbolicznego Białego Czepka absolwentkom i absolwentom kierunku pielęgniarstwo.
Czepkowanie pielęgniarek i pielęgniarzy na WSIZ w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Źródło: Fot. Mariusz Guzek/ WSIiZ

Blisko 40 pierwszych pielęgniarek i pielęgniarzy odebrało dyplomy ukończenia studiów oraz czepki – symbol przynależności do zawodu. Uroczystość odbyła się 15.09.2023 r. 

- Z głębokim szacunkiem i czcią przyjmuję nadany mi tytuł licencjata pielęgniarstwa i uroczyście przyrzekam sprawować profesjonalną opiekę nad życiem i zdrowiem ludzkim, według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu, zapobiegać chorobom, współuczestniczyć w procesie terapeutycznym, nieść pomoc każdemu człowiekowi bez względu na rasę, wyznanie religijne, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne różnice, okazywać pacjentom należny szacunek – ślubowali tegoroczni absolwenci Pielęgniarstwa w Auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego. Pierwsza w historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczystość nadania symbolicznego Białego Czepka była pięknym i wzruszającym wydarzeniem nie tylko dla absolwentek i absolwentów, ale również dla zgromadzonych gości, rodzin i przyjaciół studentów, przedstawicieli środowiska akademickiego oraz instytucji ochrony zdrowia.
 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ akcentował podczas uroczystości czepkowania ogromną wartość zawodu pielęgniarki, pielęgniarza. Pielęgniarstwo jest fundamentalne dla całego naszego społeczeństwa jako wspólnoty, bo każdy z nas, wcześniej lub później, w większym lub mniejszym zakresie, doświadczy choroby i cierpienia i będzie potrzebować wówczas opieki, pielęgnacji oraz leczenia. Jakość i poziom usług pielęgniarskich z jednej strony, a z drugiej strony traktowanie osób, zazwyczaj kobiet, które ten zawód wykonują, jest wyznacznikiem tego, jak bardzo jako społeczeństwo jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy są słabsi, którzy potrzebują pomocy, jaka jest wrażliwość całego społeczeństwa – mówił witając gości Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ. Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie, Barbara Świetlik wspomniała profesjonalizm, jakim wykazała się kadra dydaktyczna WSIiZ podczas pandemii COVID 19. - Proces kształcenia w czasie pandemii jest szczególnie trudny i wymagający. Jednak Państwa profesjonalizm, zaangażowanie i wytrwałość przyniosły wspaniałe efekty. Wyrazy szacunku kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się do przekazania wiedzy, umiejętności i kształcenia podstaw kolejnej grupy pielęgniarskiej, jak również do dyrektorów szpitali, przedstawicieli organów założycielskich i naczelnych pań pielęgniarek – podkreśliła Barbara Świetlik.

Tytuł „Absolwenta Roku"Tytuł „Absolwenta Roku" za najwyższą średnią ocen otrzymała Joanna Tylutka. Następnie wręczone zostały dyplomy, kodeksy pielęgniarskie, czepki oraz przypinki pielęgniarskie dla wszystkich tegorocznych absolwentów kierunku Pielęgniarstwo.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama