Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Protest pod Radiem Rzeszów w obronie mediów [VIDEO]

Podziel się
Oceń

W późne czwartkowe popołudnie, 21 września, pod gmachem Polskiego Radia Rzeszów odbyła się manifestacja z udziałem polityków, aktywistów oraz zwykłych obywateli. Była to reakcja na niedawne informacje o mobbingu, jakiemu mieli być poddawani dziennikarze tamtejszej rozgłośni.
Protest pod Radiem Rzeszów w obronie mediów [VIDEO]

Autor: Łukasz Kotulak / Halo Rzeszów

Wielu uczestników protestu, zgromadzonych na ul. Zamkowej w Rzeszowie, przyniosło ze sobą transparenty z takimi napisami jak "Wolne media" czy też "Murem za niezależnymi dziennikarzami". Wszyscy oni wyrażali sprzeciw wobec aktualnej sytuacji, panującej w Radiu Rzeszów.

Wśród protestujących znaleźć można było wielu polityków wywodzących się z podkarpackich środowisk opozycyjnych, m.in. europosłankę Elżbietę Łukacijewską, posłankę na Sejm RP. Krystynę Skowrońską, wójta gminy Świlcza i lidera podkarpackiego PSL, Adama Dziedzica. Oprócz nich, na wydarzenie przybyło też sporo przedstawicieli innych ugrupowań, w tym Nowej Lewicy i Polski 2050.

Uczestnicy protestu pod siedzibą Radia Rzeszów fot. Łukasz Kotulak

-Nie można w ten sposób zastraszać ludzi! Nie można odcinać dziennikarzy od źródła zarobkowania. Robiąc to, poniekąd w sposób pewnie legalny, dając najniższą krajową, kilka programów i honorarium za 500 zł. Tak się dzisiaj trzyma ludzi na sznurku! - grzmiał Dziedzic, nawiązując w ten sposób do oskarżeń wobec prezesa Polskiego Radia Rzeszów, Przemysława Tejkowskiego.

Wtórowała mu m.in. posłanka Skowrońska, która aktywnie zabiega o odwołanie prezesa rozgłośni.

-Nie ma czasu na Rady Programowe, które słuchają i nic nie robią. Ja dzisiaj złożyłam wniosek do Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, żeby powiedzieć: Dość! I nie możemy czekać do 15 października. Czekamy na odwołanie Pana prezesa Przemysława Tejkowskiego! - mówiła do zgromadzonych.

To tylko wybrane fragmenty wypowiedzi polityków, którzy wzięli udział w manifestacji. Całość wydarzenia, jak i wypowiedzi poszczególnych protestujących zobaczyć można na poniższym nagraniu:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Hejka 22.09.2023 09:31
wolne media, bardzo śmieszne o których mowa? O TVN niemieckiej stacji, która dyskredytuje Polskę, Polaków i postawy patriotyczne?

ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama