Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Odcinkowy pomiar prędkości Nosówka - Rzeszów ul. Dębicka. Czy fotoradar działa?

Podziel się
Oceń

Na granicy Rzeszowa od ul. Dębickiej do Nosówki zainstalowano urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Kierowcy zastanawiają się, czy urządzenia już działają.
Odcinkowy pomiar prędkości Nosówka - Rzeszów ul. Dębicka. Czy fotoradar działa?

Źródło: fot. gov.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Pomiary prędkości są prowadzone w obu kierunkach ruchu. Na początku i końcu blisko 4-kilometrowego odcinka zostały zainstalowane bramownice, które rejestrują czas przejazdu pojazdu. Na podstawie tych danych wyliczana jest średnia prędkość pojazdu na całym odcinku. Ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi wynosi 50 km/h. Kierowcy, którzy przekroczą prędkość, otrzymają mandat karny.

Głównym celem wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Odcinkowy pomiar pozwala na wyeliminowanie tzw. efektu fotoradaru, czyli nagłego hamowania przed bramownicą. Dzięki temu kierowcy są bardziej skłonni do jazdy z bezpieczną prędkością przez cały odcinek drogi. 

Czy urządzenie już wystawia mandaty? 

- Urządzenie jeszcze nie działa. Obecnie trwają czynności formalno-prawne związane z legalizacją urządzenia oraz zapewnieniem przyłącza energetycznego - przekazują nam przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, odpowiedzialnego za powstanie instalacji. Lokalizację urządzenia wytypowano na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla sieci dróg publicznych w kraju, wykonanej przez Instytut Transportu Samochodowego. - Wskazano w niej miejsca, w których z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego spowodowane nadmierną prędkością, niezbędne jest w pierwszej kolejności zainstalowanie urządzeń automatycznie rejestrujących prędkość - słyszymy w GITD. Stąd wybrano odcinek z Nosówki do Rzeszowa (ul. Dębicka). 

Reakcje kierowców

Reakcje kierowców na wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości są różne. Niektórzy kierowcy są zadowoleni z tego, że zdecydowano się na wprowadzenie tego rozwiązania. Uważają, że pozwoli ono na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi. Inni kierowcy są natomiast sceptycznie nastawieni do tego pomysłu Ich zdaniem to tylko sposób na wyciąganie pieniędzy od kierowców.

Obecnie na terenie Polski działa 69 odcinkowych pomiarów prędkości. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama