Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Odcinkowy pomiar prędkości Nosówka - Rzeszów ul. Dębicka. Czy fotoradar działa?

Podziel się
Oceń

Na granicy Rzeszowa od ul. Dębickiej do Nosówki zainstalowano urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Kierowcy zastanawiają się, czy urządzenia już działają.
Odcinkowy pomiar prędkości Nosówka - Rzeszów ul. Dębicka. Czy fotoradar działa?

Źródło: fot. gov.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Pomiary prędkości są prowadzone w obu kierunkach ruchu. Na początku i końcu blisko 4-kilometrowego odcinka zostały zainstalowane bramownice, które rejestrują czas przejazdu pojazdu. Na podstawie tych danych wyliczana jest średnia prędkość pojazdu na całym odcinku. Ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi wynosi 50 km/h. Kierowcy, którzy przekroczą prędkość, otrzymają mandat karny.

Głównym celem wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Odcinkowy pomiar pozwala na wyeliminowanie tzw. efektu fotoradaru, czyli nagłego hamowania przed bramownicą. Dzięki temu kierowcy są bardziej skłonni do jazdy z bezpieczną prędkością przez cały odcinek drogi. 

Czy urządzenie już wystawia mandaty? 

- Urządzenie jeszcze nie działa. Obecnie trwają czynności formalno-prawne związane z legalizacją urządzenia oraz zapewnieniem przyłącza energetycznego - przekazują nam przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, odpowiedzialnego za powstanie instalacji. Lokalizację urządzenia wytypowano na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla sieci dróg publicznych w kraju, wykonanej przez Instytut Transportu Samochodowego. - Wskazano w niej miejsca, w których z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego spowodowane nadmierną prędkością, niezbędne jest w pierwszej kolejności zainstalowanie urządzeń automatycznie rejestrujących prędkość - słyszymy w GITD. Stąd wybrano odcinek z Nosówki do Rzeszowa (ul. Dębicka). 

Reakcje kierowców

Reakcje kierowców na wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości są różne. Niektórzy kierowcy są zadowoleni z tego, że zdecydowano się na wprowadzenie tego rozwiązania. Uważają, że pozwoli ono na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi. Inni kierowcy są natomiast sceptycznie nastawieni do tego pomysłu Ich zdaniem to tylko sposób na wyciąganie pieniędzy od kierowców.

Obecnie na terenie Polski działa 69 odcinkowych pomiarów prędkości. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama