Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Nowoczesny tomograf za 3,5 mln zł trafi do szpitala w Górnie

Podziel się
Oceń

Szpital w Górnie zakupi wkrótce tomograf komputerowy najnowszej generacji. W środę (27 września) w tutejszym Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej “Sanatorium” im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość przekazania na ręce starosty rzeszowskiego symbolicznego czeku na kwotę 3,5 miliona złotych pochodzących z rezerwy budżetowej państwa. Środki te zostaną wykorzystane na zakup nowego sprzętu.
Nowoczesny tomograf za 3,5 mln zł trafi do szpitala w Górnie

Źródło: mat. powiatu rzeszowskiego

W konferencji prasowej wzięli udział Senator RP Stanisław Ożóg, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego  Karol Ożóg oraz Dyrektor SP ZZOZ „Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie Grzegorz Hydzik. 

- Ten nowoczesny sprzęt, który zakupiony zostanie dzięki rządowemu wsparciu, umożliwi wspaniałej, zaangażowanej kadrze placówki jeszcze lepszą opiekę nad pacjentami. Skuteczniejsza diagnostyka, która przy zastosowaniu tomografu najwyższej klasy będzie mieć ogromne znaczenie w ratowaniu ludzkiego życia. Dla samorządu powiatowego  ochrona zdrowia jest priorytetem, dlatego też od początku istnienia powiatu nie szczędzimy sił i środków, by doposażać tak ważną jednostkę jak sanatorium w Górnie w najlepszy sprzęt. Człowiek jest dla nas najważniejszy. I bardzo cieszy, że w naszych działaniach mamy tak duże wsparcie centralnych władz – mówił starosta rzeszowski Józef Jodłowski. 

Symboliczny czek, na 3,5 pół miliona złotych, za które zakupiony zostanie tomograf wręczał senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Ożóg, który w latach 1998-2005 sprawował funkcję starosty rzeszowskiego.

- Ten teren jest mi bardzo bliski, podobnie jak szpital. Jeszcze jako burmistrz Sokołowa Małopolskiego, później starosta, wspierałem tę placówkę, jak tylko mogłem. Pracując w samorządzie na pierwszym miejscu stawiałem zabezpieczanie interesów SP ZZOZ „Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie, na które przeznaczaliśmy ogromne środki własne i zewnętrzne. Od 18 lat skutecznie czyni to mój następca Józef Jodłowski, rozbudowując zakład – mówił senator Stanisław Ożóg.   

Radny sejmiku wojewódzkiego Karol Ożóg podkreślał, że każde dodatkowe środki skierowane do placówki pozwalają na rozszerzenie oferty usług medycznych, zwiększają komfort pracy personelu i leczenia pacjentów.

- Życie ludzkie jest wartością nadrzędną. Za wszelką cenę je ratować. Personel  placówki w Górnie od lat  to rozumie i nie szczędzi sił. Wsparcie ofiarności i zaangażowania pracowników oraz samorządu powiatowego znaczącymi środkami z budżetu państwa przynosi efekty – mówił radny Karol Ożóg.

Historia placówki w Górnie sięga lat 40. XX wieku. Po wojnie obiekty zostały przejęte przez państwo. W 1999 roku organem założycielskim i nadzorującym sanatorium został nowopowstały powiat rzeszowski. Był to moment przełomowy, nastąpił dynamiczny rozwój placówki. Remontowano stare budynku, powstawały nowe, zwiększał się zakres świadczonych usług, dokonywano zakupów kolejnego sprzętu.  Dzięki temu dzisiaj Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej “Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie pracuje na najwyższym, europejskim poziomie. 

SP ZZOZ „Sanatorium” im. J.P II w Górnie w Oddziale Szpitalnym oferuje specjalistyczne leczenie gruźlicy i chorób płuc (80 łóżek) Zajmuje się też opieką długoterminową, która bazuje na Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym  (149 łóżek), Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla pacjentów wentylowanych mechanicznie (6 łóżek) oraz Pielęgniarskiej Domowej Opiece Długoterminowej. Realizuje świadczenia w rodzaju Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej w Zakładzie Opieki Paliatywnej Dom Sue Ryder (30 łóżek) i Hospicjum Domowym, posiada także specjalistkę ambulatoryjną (Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc, Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, Poradnia Neurologiczna, Poradnia Logopedyczna). Zajmuje się także rehabilitacją leczniczą (gabinet fizjoterapii) oraz diagnostyką medyczną.

W Górnie znajduje się także pierwsze na Podkarpaciu, czwarte w kraju wyspecjalizowany ośrodek stacjonarny dla chorych na Alzheimera, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W 2017 roku oddano do użytkowania nowy budynek dla chorych na Alzheimera.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama