Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszów. Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

Podziel się
Oceń

Gmina Miasto Rzeszów od początku października realizuje program samorządowy „Rzeszowska Karta Rodziny”. Stanowi on kontynuację programu „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”.
Rzeszów. Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

Źródło: fot. pixabay (zdj. ilustracyjne)

W ramach programu wprowadzono szereg zmian, które mają na celu rozszerzenie grupy docelowej, ułatwienie dostępu do programu oraz zwiększenie liczby partnerów oferujących zniżki.

Rozszerzenie grupy docelowej

Nowością jest rozszerzenie grupy docelowej programu o rodziny z dzieckiem/dziećmi z niepełnosprawnością, rodziny zastępcze oraz rodziny wspierające. Oznacza to, że obecnie program obejmuje wszystkie rodziny wielodzietne, a także rodziny z dzieckiem/dziećmi z niepełnosprawnością, rodziny zastępcze oraz rodziny wspierające, bez wymogu wielodzietności.

Ułatwienie dostępu do programu

Kryterium uprawniającym do posiadania Karty „Rzeszowska Karta Rodziny” jest rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych przez jednego rodzica/opiekuna prawnego w Urzędzie Skarbowym na terenie Miasta Rzeszowa, właściwym z uwagi na miejsce zamieszkania w Rzeszowie.

Poprzednio kryterium uprawniającym do posiadania Karty było zameldowanie na terenie miasta. Zmiana kryterium z zameldowania na rozliczanie się z podatków ma na celu umożliwienie udziału w Programie rodzinom, które nie mają stałego adresu zameldowania, ale są mieszkańcami miasta i w czynny sposób przyczyniają się do rozwoju Rzeszowa.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Zwiększenie liczby partnerów oferujących zniżki

W ramach programu współpracuje obecnie ponad 100 partnerów, oferujących zniżki na zakup towarów i usług. Partnerami programu są instytucje i jednostki miejskie (jak np. ROSiR, Rzeszowskie Domy Kultury, Muzeum Dobranocek, Teatr Maska, Estrada Rzeszowska, BWA, Galeria Fotografii, Podziemna Trasa Turystyczna) oraz firmy zewnętrzne (np. księgarnie, kina, restauracje, szkoły, itp.).

Rzeszowska Karta Rodziny to program, który ma na celu wsparcie rodzin wielodzietnych, rodzin z dzieckiem/dziećmi z niepełnosprawnością, rodzin zastępczych oraz rodzin wspierających. Program oferuje szereg zniżek na zakup towarów i usług, co może stanowić realne wsparcie dla rodzin. 

Więcej informacji na stronie: https://erzeszow.pl/pl/512-polityka-spoleczna-i-ochrona-zdrowia/84677-rzeszowska-karta-rodziny.html


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama