Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Gawlik przedstawił swój program dla Dębicy

Podziel się
Oceń

W środę, 4 października, na Rynku w Dębicy odbyła się konferencja prasowa z udziałem dwóch kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP, Zdzisława Gawlika i Krzysztofa Lipczyńskego. Obydwaj zaprezentowali plan, jaki nakreślili dla miasta.
Gawlik przedstawił swój program dla Dębicy
Od lewej: Zdzisław Gawlik i Krzysztof Lipczyński

Źródło: Materiały wyborcze sztabu Zdzisława Gawlika

Już na samym początku spotkania z dziennikarzami, Gawlik i Lipczyński podziękowali mieszkańcom Dębicy i Podkarpacia za udział w Marszu Miliona Serc. 

Dębickie korzenie

Ten pierwszy podkreślił, że entuzjazm mieszkańców Podkarpacia po wydarzeniach w Warszawie z 1 października nie opadł, co miało zostać zresztą potwierdzone także podczas wtorkowego spotkania ze Zbigniewem Hołdysem w Tarnobrzegu.

Gawlik wyraził swoją głęboką więź z Dębicą, podkreślając, że to miejsce ma dla niego wyjątkowe znaczenie, dlatego pragnie działać na jego rzecz. 

-Chciałbym coś uczynić dla mieszkańców mojej ziemi- zadeklarował lider podkarpackiej PO, mając na myśli Ziemię Dębicką.

Podkreślenie przez kandydata związków z Dębicą i jej okolicami nie może dziwić, gdyż to właśnie w tym mieście polityk się urodził.

Program dla Dębicy

W trakcie konferencji, Gawlik, wspólnie z Lipczyńskim, ogłosił trzy kluczowe inicjatywy, o które chciałby zabiegać po zdobyciu mandatu poselskiego. 

Pierwszą z nich miałaby być reaktywacja Batalionu Wojska Polskiego w Dębicy, co oczywiście jest podyktowane aktualną sytuacją polityczną na Wschodzie i związanymi z nią zagrożeniami. Gawlik uważa, że jednostka ta powinna być wyposażona w zaawansowane drony bezzałogowe. 

Ponadto, ten projekt otwiera też, zgodnie z planami polityka, możliwość innej inicjatywy, czyli zawierania przez miejscowych rolników długoterminowych umów na dostarczanie żywności dla świeżo reaktywowanej jednostki wojskowej.

Co więcej, Gawlik zapowiedział też utworzenie klasy mundurowej w Zespole Szkół Zawodowych w Dębicy, co z kolei miałoby dać młodym mieszkańcom regionu dębickiego szansę na zdobycie "solidnego zawodu".

Spotkania z Tuskiem są otwarte dla mieszkańców Podkarpacia

Podczas spotkania z dziennikarzami, Gawlik serdecznie zaprosił też mieszkańców Podkarpacia na otwarte spotkania z Donaldem Tuskiem, które odbędą się w tym tygodniu: 

-5 października o godzinie 17:00 w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, przy ul. Cegielnianej 4; 

-6 października o godzinie 17:00 w POSIR Przemyśl, przy ul. Mickiewicza 30.

Działacze PO podkreślali jednocześnie, że spotkania z liderem ich ugrupowania pozostają otwarte dla wszystkich mieszkańców regionu.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama