Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Wieczór wyborczy w Halo Rzeszów. O godz. 21 podamy wyniki exit poll

Podziel się
Oceń

O godz. 20:30, w portalu Halo Rzeszów i w naszych mediach społecznościowych, wystartuje wieczór wyborczy. Podczas relacji na żywo poznamy wstępnie wyniki wyborów - exit poll.
Wieczór wyborczy w Halo Rzeszów. O godz. 21 podamy wyniki exit poll

Studio dostępne jest na stronie głównej naszego portalu oraz na naszym Facebooku. O godz. 20:30 rozpocznie się transmisja na żywo, gdzie czekać będą na was analizy i komentarze. Tuż po zamknięciu lokali wyborczych, o godz. 21:00, podamy wstępne wyniki wyborów, tzw. exit poll. Kilka chwil później przedstawimy wyniki głosowania w okręgu wyborczym 23 w wyborach do sejmu i okręgu wyborczym 56 w wyborach do senatu. Transmisja prowadzona będzie przez Ogólnopolską Grupę Badawczą (OGB). Bądźcie wtedy z nami.

OGB tworzy sieć 100 niezależnych lokalnych mediów z całej Polski, z którymi podczas wieczoru wyborczego podzieli się unikatowymi danymi. Portale na swoich głównych stronach oraz na Facebooku udostępnią w trakcie wieczoru wyborczego transmisję OGB Pro. Projekt nosi nazwę Lokalna Sieć Wyborcza.

Projekt Exit Poll OGB

W trakcie najbliższych wyborów parlamentarnych Ogólnopolska Grupa Badawcza (OGB) zrealizuje własne badanie Exit Poll. Badanie zostanie przeprowadzone we wszystkich 41 okręgach wyborczych do Sejmu oraz 100 okręgach do Senatu. Uzyskane wyniki pod względem ilości danych dostępnych o godzinie 21:00 oraz ich dokładności będą zupełnie nową jakością wieczorów wyborczych w Polsce. Badanie Exit Poll na taką skalę będzie możliwe dzięki zastąpieniu losowego doboru punktów realizacji badania na metodę celową. 

- Planujemy 400-500 punktów w całym kraju, ponad 1000 ankieterów i spodziewamy się, że uzyskamy w ten sposób 200-300 tys. ankiet. Połowę w tradycyjny, papierowy sposób, połowę na tabletach - zapowiada Łukasz Pawłowski, prezes OGB. 

- W każdym okręgu wyborczym będzie to 12-16 punktów - każdy okręg jest dzielony na warstwy (np. miasto-powiaty) i wybierane są punkty, które są dla danej warstwy reprezentatywne (na bazie danych historycznych, poprzednich wyborów, demografii itd.). W ten sposób wybieraliśmy punkty w Rzeszowie i Rudzie Śląskiej, testując tę metodę z bardzo dobrym skutkiem - przekonuje Łukasz Pawłowski.

Natychmiast po zakończeniu ciszy wyborczej w trakcie własnej transmisji wieczoru wyborczego dostępnego w kanale YouTube, StanPolityki.pl oraz za pomocą specjalnej aplikacji, OGB przedstawi wyniki procentowe i podział mandatów do Sejmu, nie tylko w skali kraju, ale także w skali województw, oraz po raz pierwszy w Polsce w każdym okręgu wyborczym. OGB jako pierwsza poda też informację o tym, w czyje ręce trafią mandaty do Senatu. Wszystkie dane uzupełnią szczegółowe informacje o strukturze wyborców w każdym okręgu wyborczym oraz Key Issues, czyli to, jakie kwestie były kluczowe dla wyborców w trakcie podejmowania decyzji. OGB zada zarówno pytania ogólnopolskie, jak i pytania z podziałem na województwa. Pozwoli to poznać stosunek ludzi do najważniejszych kwestii w ich województwie.

Early Late Poll 

Kolejną nowością w trakcie wieczoru wyborczego w Polsce będzie Early Late Poll, czyli dane przekazywane w czasie rzeczywistym od ankieterów OGB, którzy będą obecni w lokalach wyborczych w trakcie liczenia głosów jako obserwatorzy. Pozwoli to na pierwsze aktualizacje danych dotyczących wyborów do Sejmu i Senatu już godzinę po zakończeniu głosowania. Dodatkowo analitycy OGB będą śledzić napływające dane z PKW, tak aby w czasie rzeczywistym móc podawać aktualny stan rywalizacji.

Mnogość danych to nie będzie jedyna nowa jakość wieczoru wyborczego OGB! Wszystkie wyniki i analizy zaprezentowane zostaną w trakcie transmisji za pomocą autorskiego narzędzia Story Wall, które czerpie z rozwiązań wykorzystywanych w trakcie wieczorów wyborczych przez takich gigantów jak CNN czy MSNBC.
 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama