Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Exit Poll OGB dla Halo Rzeszów: PiS wygrywa na Podkarpaciu, ale stracił poparcie

Podziel się
Oceń

Znamy wstępne wyniki Exit Poll OGB na Podkarpaciu w wyborach do Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość straciło znacznie poparcie. Zyskała Koalicja Obywatelska.
Exit Poll OGB dla Halo Rzeszów: PiS wygrywa na Podkarpaciu, ale stracił poparcie

Źródło: OGB

Wybory parlamentarne, według sondażu Exit Poll przygotowanego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą, wskazuje jasno. Wybory wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,5 proc. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska - 31,4 proc. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się Trzecia Droga - 13,9 proc. Lewica, która zajęła czwarte miejsce, osiągnęła 9,8 proc. głosów. W Sejmie znajdzie się też Konfederacja, która uzyskała 7,7 proc. poparcia. W Parlamencie nie zobaczymy przedstawicieli Bezpartyjnych Samorządowców - komitet nie przekroczył wymaganego progu 5 proc, osiągając wynik - 2,2 proc., Polska Jest jedna -1,3 proc. Inne komitety uzyskały 0,2 proc. głosów.

 

Exit Poll OGB dla Podkarpacia

Na 46 proc. poparcia, według wstępnych sondaży Exit Poll przygotowanych przez OGB m.in. dla Halo Rzeszów, może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. To znaczący spadek względem ostatnich wyborów z roku 2019. Partia Jarosława Kaczyńskiego straciła aż 16,8 punktów procentowych. 

Zyskała Koalicja Obywatelska. Według OGB jej poparcie uplasowało się na poziomie 20,9 proc. To wzrost aż o 6,9 p.p. Na podium w okręgu rzeszowskim znalazła się Trzecia Droga z wynikiem 13,1 proc. ze wzrostem o 5,3 p.p.

Dalej z 11-procentowym poparciem jest Konfederacja (wzrost poparcia o 3,3 p.p.). Nową Lewicę wybrało 5 proc. wyborców okręgu rzeszowskiego. Polska Jest Jedna otrzymała 2,1 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,8 proc. 

ARTYKUŁ W TRAKCIE AKTUALIZACJI.


Napisz komentarz
Komentarze
MaYeR 16.10.2023 07:27
Nadal wstyd, że nasz region jest bastionem złodziei i zwyrodnialców...

ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama