Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Powiat Rzeszowski

Exit Poll OGB dla Halo Rzeszów: PiS wygrywa na Podkarpaciu, ale stracił poparcie

Podziel się
Oceń

Znamy wstępne wyniki Exit Poll OGB na Podkarpaciu w wyborach do Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość straciło znacznie poparcie. Zyskała Koalicja Obywatelska.
Exit Poll OGB dla Halo Rzeszów: PiS wygrywa na Podkarpaciu, ale stracił poparcie

Źródło: OGB

Wybory parlamentarne, według sondażu Exit Poll przygotowanego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą, wskazuje jasno. Wybory wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,5 proc. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska - 31,4 proc. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się Trzecia Droga - 13,9 proc. Lewica, która zajęła czwarte miejsce, osiągnęła 9,8 proc. głosów. W Sejmie znajdzie się też Konfederacja, która uzyskała 7,7 proc. poparcia. W Parlamencie nie zobaczymy przedstawicieli Bezpartyjnych Samorządowców - komitet nie przekroczył wymaganego progu 5 proc, osiągając wynik - 2,2 proc., Polska Jest jedna -1,3 proc. Inne komitety uzyskały 0,2 proc. głosów.

 

Exit Poll OGB dla Podkarpacia

Na 46 proc. poparcia, według wstępnych sondaży Exit Poll przygotowanych przez OGB m.in. dla Halo Rzeszów, może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. To znaczący spadek względem ostatnich wyborów z roku 2019. Partia Jarosława Kaczyńskiego straciła aż 16,8 punktów procentowych. 

Zyskała Koalicja Obywatelska. Według OGB jej poparcie uplasowało się na poziomie 20,9 proc. To wzrost aż o 6,9 p.p. Na podium w okręgu rzeszowskim znalazła się Trzecia Droga z wynikiem 13,1 proc. ze wzrostem o 5,3 p.p.

Dalej z 11-procentowym poparciem jest Konfederacja (wzrost poparcia o 3,3 p.p.). Nową Lewicę wybrało 5 proc. wyborców okręgu rzeszowskiego. Polska Jest Jedna otrzymała 2,1 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,8 proc. 

ARTYKUŁ W TRAKCIE AKTUALIZACJI.


Napisz komentarz
Komentarze
MaYeR 16.10.2023 07:27
Nadal wstyd, że nasz region jest bastionem złodziei i zwyrodnialców...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Oczywiście na kościół pieniądze są a na remont schodów na osiedlu piastów które zamknięte już od września to nie ma.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 10:14Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: lózakTreść komentarza: mógł się pomodlić, podobno pomagaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:45Źródło komentarza: Dramat na Podkarpaciu! Mężczyzna oblał się benzyną i podpaliłAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Cała Kozodrza jest z niego dumnaData dodania komentarza: 21.05.2024, 18:44Źródło komentarza: W mieszkaniu ks. Dominika R. znaleziono szokujące dowody!
Reklama
Reklama
Reklama