Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan

Okiem babki. Pokazaliśmy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim!

Podziel się
Oceń

Babka Frońka komentuje.
Okiem babki. Pokazaliśmy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim!

PKW ogłosiło oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu.

Głosowano w sumie w 31 497 obwodach. Oddano 21 596 674 ważnych głosów. Polacy w niedzielnym głosowaniu wybrali 460 posłów i 100 senatorów. Frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 74,38 proc., zaś w wyborach do Senatu 74,31 proc. To najlepszy wynik frekwencyjny od 1989 roku.

Najwięcej osób głosowało na Prawo i Sprawiedliwość, jednak partia nie zdobyła większości parlamentarnej.

PiS w wyborach do Sejmu zdobyło 194 mandaty, KO - 157, Trzecia Droga - 65, Nowa Lewica - 26, Konfederacja - 18.

Cieszy bardzo wysoka frekwencja, cieszy bardzo wysoki udział kobiet i ludzi młodych w tych wyborach.

To była ważna niedziela. Ważna, bo Polacy pokazali, że mają dosyć populistów, że nie chcą wychodzić z Unii, że mają dość obłudy, kłamstwa i afer.

Już po wyborach. Teraz musimy jeszcze pokazać, że potrafimy się dogadać, stworzyć rząd i zacząć naprawiać to, co przez ostatnie lata zostało zepsute. 

Mam nadzieję i nie tylko ja, że tak właśnie będzie. 

Czego i Państwu i sobie życzę.

Babka Frońka


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama