Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

KO na Podkarpaciu: Nie puścimy Polski w ręce PiS-u

Podziel się
Oceń

Politycy Platformy Obywatelskiej dziękowali m.in. swoim wyborcom i kandydatom podczas środowej (18 października) konferencji prasowej, a także zapewniali o tym, że będą dbać o Polskę. W spotkaniu z mediami wzięli udział trzej podkarpaccy zdobywcy mandatu do Sejmu: Paweł Kowal, Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska.
KO na Podkarpaciu: Nie puścimy Polski w ręce PiS-u

Źródło: X (dawniej Twitter)

- Podkarpacie i Rzeszów pokazały, że nie są w łapach PiS-u, że zmiana może tutaj się zacząć – rozpoczął Paweł Kowal, który uzyskał najlepszy wynik w okręgu – Nie puścimy więcej Polski w ręce ludzi, którzy chcieli zhańbić nasz kraj i zrobić z niego pośmiewisko i mówię to z całą odpowiedzialnością – dodał.

Dalej dziękował wyborcom, partyjnym kolegom czy mediom zaznaczając, że rzetelne relacjonowanie tej kampanii wyborczej w przypadku wielu z nich był to akt odwagi i postawy obywatelskiej. Słowa wdzięczności skierował także do prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka. 

- Sprawdziło się, że co kumpelstwo z trzepaka, to kumpelstwo – podsumował lider rzeszowskiej listy KO.

Kowal podkreślił, że ten, jak to określił, „faktycznie imponujący” wynik jest zasługą wielu osób, których nie sposób wymienić.

Do podziękowań przyłączyli się także pozostali obecni na konferencji politycy. Wśród nich była też Joanna Frydrych, która na zakończenie swojej wypowiedzi postanowiła zwrócić się z apelem do prezydenta Polski.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

- To naród zdecydował, kto ma tworzyć ten rząd. Ponad pół miliona głosów, które otrzymał Donald Tusk, uprawnia go do tego, aby tworzył ten rząd. Dlatego mój apel do Prezydenta Andrzeja Dudy: nie bój się Panie Prezydencie. Zacznij działać, podejmuj szybkie działania, bo Polska czeka. Polska zdecydowała i czeka - mówiła Frydrych.

Krystyna Skowrońska z kolei zaznaczyła, że jest pod wrażeniem frekwencji w wyborach i podkreśliła jakiej, jej zdaniem, Polski oczekują obywatele.

- Ludzie chcą normalnej, demokratycznej Polski, gdzie będą przyjaźnie i solidarność między ludźmi. Gdzie nie będziemy się kłócić, a spory będziemy toczyć w normalny sposób. Gdzie nie będzie obrażania Polaków, którzy myślą inaczej, niż dzisiejsi rządzący - mówiła.

Tomasz Cyran, który nie uzyskał mandatu poselskiego, pogratulował kolegom. Wspomniał także rozmowy z wyborcami w kampanii. - Często od nas dowiadywali się, jaka jest rzeczywistość. A ona była zakłamywana – relacjonował.

Na zakończenie Kowal, jako historyk, skojarzył obecną sytuację z  czasem po 4 czerwca 1989 roku.

– Ostatnim prezydentem, który próbował się bawić z narodem, był Wojciech Jaruzelski, co starał się przez długie miesiące nie powołać premiera, który by odpowiadał temu, jaka była decyzja narodu i starał się na premiera wysforować Czesława Kiszczaka. Andrzej Duda jest na najlepszej drodze, żeby powtórzyć drogę Jaruzelskiego, który starał się za wszelką cenę upchnąć kogoś ze swojej partii. Mimo iż widział wynik wyborów i zdawał sobie sprawę, że naród powiedział komunistom „nie” – mówił.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama