Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Elżbieta Łukacijewska
Reklama Wiktoria Aleksandra Barańska
Reklama Urodziny Pub Spółdzielczy
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Zamknięcie ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Objazdy dla autobusów MKS i MPK

Podziel się
Oceń

W dniach 20 i 23 października zablokowana będzie ul. Myśliwska w Rzeszowie. W związku z trwającymi pracami budowlanymi autobusy MKS i MPK pojadą objazdami.
Zamknięcie ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Objazdy dla autobusów MKS i MPK

Źródło: facebook.com/busMPKRzeszow

Trwa przebudowa ul. Warszawskiej. Wraz z inwestycją przebudowywane są okoliczne drogi. W dniach 20 oraz 23 października, w godz. 7-19, roboty prowadzone będą na ul. Myśliwskiej od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. św. Huberta. W tym czasie przejazd przez ul. Myśliwską od ul. Warszawskiej będzie zamknięty i obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy samochodów do 3,5 tony, chcący dojechać do osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy lub też z nich wyjechać będą musieli korzystać z ulicy Borowej. Samochody cięższe będą korzystały z dróg powiatowych w miejscowościach Rudna Mała oraz Rudna Wielka.

W związku z tym nastąpi zmiana kursów autobusów MPK:

• Linia nr 8: kursy do Rudnej Wielkiej zostaną skrócone do przystanku Warszawska / Borowa 08, kursy do ul. Sikorskiego będą wykonywane od przystanku Warszawska / Borowa 07;

• Linia nr 20: trasa objazdu zostanie poprowadzona przez Rudną Małą;

• Linia nr 57: trasa objazdu zostanie poprowadzona przez Rudną Małą;

Uruchomiona zostanie linia zastępcza „Z” kursująca na trasie: Warszawska – Rudna Mała – Rudna Wielka – Pogwizdowska – Myśliwska – Rudna Wielka – Rudna Mała – Warszawska.

MKS z objazdami

Autobusy linii 201 oraz 217 będą kursować objazdem przez Rudną Małą. Na trasie przejazdu możliwe są opóźnienia, gdyż na tych liniach obowiązuje także objazd z powodu remontu mostu w Mrowli.

Kursy autobusów linii 201 i 217 pominą przystanki: Rzeszów, Myśliwska/Św.Huberta 02/01, Rzeszów, Myśliwska/Pogwizdowska 04/03, Rzeszów, Myśliwska/Kameliowa 06/05, Rudna Wielka, Myśliwska/Oliwkowa 28/27, Rudna Wielka, Pehamet 26/25.

W zamian za przystanek Rudna Wielka Kościół 24/23, autobusy będą zatrzymywać się na przystanku Rudna Wielka Szkoła 02/01 .

Autobusy linii 307 i 317 kursować będą objazdem, wjeżdżając do Rudnej Małej od strony przystanku Rudna Mała, pętla. Autobusy dojeżdżać będą do przystanku Rudna Mała, skrzyżowanie. Kursy autobusów linii 307 i 317 pominą przystanki na odcinku Rzeszów, Myśliwska/Św.Huberta 02/01 do Rudna Mała, Hotel.

Kursy linii 302 wykonywane z wjazdem do Rudnej Małej: Głogów Młp. – Rzeszów o godz. 10:25 oraz Rzeszów – Głogów Młp. o godz. 07:00 zostaną wykonane z pominięciem Rudnej Małej i Rudnej Wielkiej.

Ul. Warszawska w przebudowie do końca roku

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 33 mln zł. Zakres prac obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Do chwili obecnej wykonawca – firma Starbag zakończyła prace przy budowie konstrukcji nowej jezdni, na której ułożono warstwy bitumiczne - podbudowę i warstwę wiążącą. Dodatkowo została ułożona nawierzchnia na jezdni wschodniej, wybudowano zatoki autobusowe. Przeprowadzono roboty na przejeździe kolejowo - drogowym polegające na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem, poszerzeniem przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Zakończono także m.in. prace przy budowie kanalizacji deszczowej. 

Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki pieszo -  rowerowej, gdzie wykonano całość konstrukcji oraz ułożono nawierzchnię ścieralną. Trwają prace brukarskie przy budowie chodników oraz przy budowie zjazdów. 

Przebudowa ul. Warszawskiej zakończy się w grudniu tego roku. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: jacekTreść komentarza: Obajtek to mafiozo. Widać to po jego pracy od czasów rodzinnych. Wszystkich okraść, upodlić i udawać świętego. Jeśli ludzie z podkarpacia go wybiorą to ponownie okażą się ludźmi ze średniowiecza.Data dodania komentarza: 26.05.2024, 20:21Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: SzamanTreść komentarza: Wszystkich na front, siedzą na socjalach, nie pracują, tylko imprezy i rozrywki!!! Na upadlinę, bronić kraju!!!Data dodania komentarza: 26.05.2024, 11:17Źródło komentarza: Ukraińcy mieszkający w Polsce wrócą na front?Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ciemny lud i tak wybierze bo Jarosław kazałData dodania komentarza: 24.05.2024, 16:45Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: RZESZOWIAKTreść komentarza: Wyborcy Podkarpacia nie wybierajcie przyszłych skazanych do parlamentu europejskiego. Czy PiS na Podkarpaciu nie ma już czystych kandydatów z własnego regionu tylko podejrzanych chcących chronić się za immunitetem . Przecież Obajtek nie jest nawet z naszego województwa. Niech kandyduje z Pcimia.Data dodania komentarza: 23.05.2024, 19:15Źródło komentarza: Daniel Obajtek - kandydat widmo? "Spotkajmy się na Orlenie w Trzcianie"Autor komentarza: lózakTreść komentarza: poczekaj jeszcze 100 lat aż schody staną się zabytkiem to kasa się znajdzieData dodania komentarza: 22.05.2024, 21:13Źródło komentarza: Dotacje na rzeszowskie zabytki na prace konserwatorskieAutor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Po co ta Borkowska tak poszła?? Chyba obrażać i poniżać ludzi!! To najlepiej potrafi. Natomiast Skoczylasowi brakuje bardzo dużo. Po pierwsze musi nauczyć się wypowiadać samodzielnie a nie z kartki czytać.Data dodania komentarza: 22.05.2024, 13:52Źródło komentarza: Aldona Napieracz przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Głogów Młp.
Reklama
Reklama
Reklama