Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Koalicja podsumowuje wybory. Gawlik: Idziemy do pracy

Podziel się
Oceń

W piątek odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej, w której wzięli udział m.in. Zdzisław Gawlik, Jolanta Kaźmierczak czy Marcin Piotrowski. Politycy dziękowali wyborcom oraz przedstawili najbliższe plany.
Koalicja podsumowuje wybory. Gawlik: Idziemy do pracy

Autor: Natalia Toropiła / Halo Rzeszów

- Piętnastego października Polki, Polacy pożegnali Kaczyńskiego i rząd jego. To przesłanie, z którym szliśmy do wyborów, wypowiedziane przez pana premiera Donalda Tuska, się spełniło – rozpoczął Zdzisław Gawlik. – Myślę, że historycy przez wiele lat będą powtarzać tezę, że piętnastego października 2023 roku skończyło się w Polsce coś, co jest nazywane powszechnie przez ostatnie lata „pisizmem”. Historycy i konstytucjonaliści będą oceniać to, co przez ostatnie lata się stało i zastanawiać się nad tym, jak zabezpieczyć Polskę i Polaków na przyszłość – dodał.

Zdzisław Gawlik, fot. Natalia Toropiła / Halo Rzeszów

Odniesiony sukces Gawlik upatruje w zaangażowaniu partyjnych kolegów, a także dużej frekwencji przy wyborczych urnach. Jednak drużyna KO nie osiada na laurach – podkarpacki lider zapowiedział, że praca już rusza, bo od dzisiaj rozpoczynają kampanię do wyborów samorządowych, które mają odbyć się końcem pierwszego kwartału przyszłego roku. Dodatkowo przypomniał przyświecające im cele, w tym m.in.: stały kontakt z ludźmi i realizacja ich oczekiwań, naprawa poszczególnych dziedzin życia gospodarczego i społecznego oraz to jak istotna dla partii jest młodzież.

Symboliczne przekazanie kwiatów na ręce Jolanty Kaźmierczak dla wszystkich kobiet, które wzięły udział w wyborach, fot. Łukasz Kotulak / Halo Rzeszów

- Wieczór wyborczy piętnastego października pozostanie w naszych sercach na zawsze. '89 roku to była wielka radość i nadzieja, a w tym roku to była niesamowita radość, ale wielka odpowiedzialność, która ciąży na nas, politykach. Wybór nas jest wielkim zobowiązaniem wobec społeczeństwa, bo co zastajemy? Zniszczoną praworządność, upadłą politykę zagraniczną, nadrukowane i drukowane pieniądze, powolnie oddawana władza – głosiła następnie Jolanta Kaźmierczak.

Dalej Marcin Piotrowski zapewniał, że Podkarpacie nie będzie pozostawione same sobie oraz wspominał, jak KO prowadziło swoją kampanię.

Marcin Piotrowski, fot. Natalia Toropiła / Halo Rzeszów

- Daliśmy ludziom przykład tego, że można prowadzić kampanię w całkowicie inny sposób: otwarty blisko ludzi, nie zamykając się w gabinetach, wychodząc do nich na ulicę, rozmawiając. Przebiliśmy bańkę medialną i taką psychiczną. Bez agresji, z uśmiechem – tego bardzo ludzie potrzebowali. Po drugie daliśmy ludziom poczucie wspólnoty: Marsz, Miliona Serc, to wszystko, co działo się na ulicach miast na Podkarpaciu i ważne też – wsi, bo ci ludzie pokazali jedność – mówił Piotrowski.

Szczepan Łąka podkreślił, że w trudnych sytuacjach dla kraju, Polacy stają na wysokości zadania, natomiast Bogusława Czachor-Kustra mówiła o równym traktowaniu wszystkich obywateli.

- Powinniśmy jako ludzie opozycji,  nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale i Trzeciej Drogi, czy Lewicy, powtarzać do bólu: dziękujemy wam młodzi Polacy. Tylko dzięki wam opozycja odsunęła PiS od władzy. I nie wolno nam Was zawieść – dodał jeszcze Krzysztof Kłak.

Krzysztof Kłak, fot. Natalia Toropiła / Halo Rzeszów

- Dziękuję raz jeszcze wszystkim kandydatom. Dziękuję wszystkim wyborcom, którzy oddali na nas głos. A my idziemy do pracy – powiedział na zakończenie Zdzisław Gawlik.

Zapis relacji na żywo z konferencji znajdziecie na facebookowym profilu Halo Rzeszów.


Napisz komentarz
Komentarze
Wilk 20.10.2023 16:27
Kto pogonił? Ci śmieszni ludzie co tam stoją? Bez żartów.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama