Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

50 mln złotych z naszego PIT dla organizacji pożytku publicznego

Podziel się
Oceń

10 mln zł więcej, niż w roku ubiegłym, otrzymały organizacje pożytku publicznego (OPP) od podatników rozliczających się w podkarpackich urzędach skarbowych. Wsparcie wyniosło prawie 50 mln zł, a każdy darczyńca z Podkarpacia przekazał średnio 90 zł.
50 mln złotych z naszego PIT dla organizacji pożytku publicznego

Źródło: pixabay

W tym roku organizacje pożytku publicznego otrzymały rekordową kwotę wsparcia, bo łącznie w skali kraju 1,5 miliarda zł. W woj. podkarpackim było to 50 milionów zł, o 10 milionów zł więcej niż w roku ubiegłym. Ten imponujący wynik osiągnięto, mimo iż liczba podatników z naszego województwa, przekazujących 1,5 proc. podatku, spadła w porównaniu do roku poprzedniego z 795 tys. do 560 tys.

Na wysokość tej kwoty z pewnością miały wpływ zmiany w przepisach prawnych. Nowelizacja podatku dochodowego od osób fizycznych, wprowadzona od lipca 2022 roku, podwyższyła wysokość kwot przekazywanych na rzecz OPP z 1 proc. do 1,5 proc. podatku. Podwyższenie tego progu było skorelowane ze zwiększeniem kwoty wolnej od podatku, dzięki której wielu podatników, zwłaszcza o niższych dochodach, przestało w ogóle płacić podatek dochodowy od osób fizycznych.

PRZECZYTAJ TEŻ:

- Warto podkreślić, że podatnicy coraz częściej i chętniej składają zeznania roczne elektronicznie, odchodząc od tradycyjnej – papierowej formy. Rekordowa wysokość kwot przekazanych dla OPP to w dużej mierze również zasługa usługi Twój e-PIT dostępnej w e-Urzędzie Skarbowym. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Krajowej Administracji Skarbowej, podatnicy w wygodny i szybki sposób mogą przekazywać 1,5% swojego podatku wybranym organizacjom, samodzielnie decydując o tym, jak te środki zostaną wykorzystane - zauważa Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wacuś emigrantTreść komentarza: Szkoda młodej kobiety, dopiero na starcie w życie. Moja Żona zmarła w tym samym wieku. Mając 28 lat zmarła w związku z urodzinami naszego dziecka. Była Mamą, Żoną, pracownikiem dobrej Wyższej Uczelni w stopniu Doktora, autorką wielu publikacji i prac naukowych. Miała też 28 lat, ale dorobek życiowy większy, niż większość 60-latków. A perspektywy ... !! 28-letnia kobieta!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:58Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: zero.bogTreść komentarza: Nawet w USA dla 28-letniej kobiety pracy jest pod dostatkiem. Zasadniczo - nawet w Polsce z łatwością mogłaby znaleźć zatrudnienie dające Jej szansę na samodzielne życie. Dlaczego WYBRAŁA! bezdomność w USA, gdzie na opiekę zdrowotną nie miała żadnych szans? No cóż. Każdy przeżywa swoje własne życie. Tak, jak sam chce!Data dodania komentarza: 24.02.2024, 08:34Źródło komentarza: Bezdomna skrzypaczka z Rzeszowa nie żyje. Zmarła w ChicagoAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Marszałek Ortyl dawno powinien być usunięty i osądzony za swoją fatalną działalność i nieudolność i nadużycia władzy. Pan Profesor Gutowski jeden z najmądrzejszych lekarzy w Polsce który nie jednemu uratował życie bezinteresownie doradzał był bezprawnie przez mafię pisowską Ortyla oskarżany w anonimach bez podpisu a Sędzia panu Kotuli zabronił wypowiedzi. PIS i eurokołchoz doprowadzał do katastrofy co obecnie widać na przejściach granicznych.Data dodania komentarza: 23.02.2024, 17:17Źródło komentarza: Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA. Będzie też kandydatem do sejmiku?Autor komentarza: UkrTreść komentarza: Media już ocenił yData dodania komentarza: 22.02.2024, 00:10Źródło komentarza: Śmiertelna galareta w Nowej Dębie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego Iurii N.Autor komentarza: Czytacz hahaTreść komentarza: Hmmm... ruszyli w eskorcie to co sami się eskortowali.Polska język trudna jezykData dodania komentarza: 21.02.2024, 12:12Źródło komentarza: Policjanci z Rzeszowa ratują życie! Pomogli w pilnym transporcie krwiAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem
Reklama
Reklama
Reklama