Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

"Wokół rzeźby Józefa Szajny Drabina do nieba". W środę oficjalne otwarcie pomnika

Podziel się
Oceń

Uroczystości upamiętniające prof. Józefa Szajnę rozpoczną się w środę o godzinie 11:30 happeningiem artystycznym na terenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
"Wokół rzeźby Józefa Szajny Drabina do nieba". W środę oficjalne otwarcie pomnika

Źródło: Adam Lampart/UM Rzeszowa

Budowa pomnika rozpoczęła się wiosną od przygotowania fundamentu. Końcem lipca br. pomnik został ustawiony. Powstał na pasie zieleni przy ul. Krakowskiej, niedaleko galerii Nowy Świat. 

- To miejsce wskazał sam profesor, tłumacząc, że idealnie widać stąd panoramę miasta i niebo. Drabina została wykonana ze stali, ma 20 metrów wysokości. Jest montowana na fundamencie, pod którym wcześniej wykonano betonowe pale sięgające głębokości 14 metrów pod powierzchnię gruntu – mówi Aleksandra Wąsowicz – Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Wysoki na 20 metrów monument powstał według projektu autorstwa profesora Józefa Szajny, zmarłego w 2008 roku wybitnego artysty pochodzącego z naszego miasta.

Uroczystości upamiętniające prof. Józefa Szajnę rozpoczną się w środę o godzinie 11:30 happeningiem artystycznym na terenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Uroczyste odsłonięcie rzeźby „Drabina do nieba" odbędzie się o godzinie 12:15 na parkingu Galerii Nowy Świat, ul. Krakowska 20. 

Po odsłonięciu rzeźby, wydarzenie będzie kontynuowane od godz. 13.00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania – Klub IQ, ul. Sucharskiego 2, gdzie odbędzie się prezentacja multimedialna „Dialog z Józefem Szajną" i wspomnienie Profesora.

Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Szajna – Grotowski - Kantor. Szczegółowy program festiwalu: https://www.teatrmaska.pl/aktualnosci/festiwal-zrodla-pamieci-szajna-grotowski-kantor-2023,art855/

W związku z uroczystościami zamknięta będzie ul. Krakowska. W związku z tym autobusy MPK kursować będą objazdem. W godz. ok. 11:30 – 13:30 kursy zostaną na trasy, według poniższego schematu:

  • Linie 1, 3, 22, 33 do przyst. Krakowska Jedn. Wojskowa 02 bez zmian następnie Okulickiego – Wyzwolenia - Krakowską i dalej trasą bez zmian;
  • Linie 2, 27, 36 do przyst. Krakowska Jedn. Wojskowa 02 bez zmian następnie Witosa – Wiktora – Bł. Karoliny i dalej trasą bez zmian;

W kierunkach powrotnych trasa pozostaje bez zmian.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama