Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Bakteria coli w jednym z budynków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Pod koniec października w punkcie poboru wody w budynku Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży wykryto obecność bakterii grupy coli. Co to oznacza?
Bakteria coli w jednym z budynków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie [AKTUALIZACJA]

Źródło: archiwum

Pogorszył się stan wody w wodociągu, który dostarcza wodę do jednego z budynków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazuje rzeszowski sanepid. 

- Woda w tym punkcie może być używana do celów konsumpcyjnych, w tym do przygotowania posiłków (mycie warzyw i owoców), tylko po przegotowaniu przez minimum dwie minuty. Woda nieprzegotowana może być używana jedynie do celów sanitarno-porządkowych i higienicznych, przy unikaniu kontaktu z jamą ustną i unikaniu połykania wody - przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie, Jaromir Ślączka. 

Sanepid jednak uspokaja. Stosowanie się do poleceń służb sanitarnych to brak zagrożenia dla pacjentów czy personelu medycznego - słyszymy w rzeszowskim sanepidzie. Obecnie trwają działania naprawcze i prewencyjne, aby jak najszybciej przywrócić jakość wody do dopuszczalnych norm. 

Bakterie coli w Zarzeczu

Niemal identyczna sytuacja została wykryta w punkcie poboru w Szkole Podstawowej w Zarzeczu w gm. Boguchwała. Tutaj, podczas rutynowego badania stanu jakości wody, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie także wykryła bakterie z grupy coli. - Woda w tym punkcie może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet - przekazuje rzeszowski sanepid. W tym przypadku nie wolno używać wody do celów konsumpcyjnych i hipicznych, jak np. mycie zębów przez uczniów. 

W obu przypadkach sanepid pobrał kolejne próbki, a o przywróceniu możliwości spożywania wody poinformuje w najbliższym czasie. 

AKTUALIZACJA 6.11.

Rzeszowski sanepid po przeprowadzonych kolejnych badaniach podjął decyzję, że woda w szkole w Zarzeczu jest już zdatna do spożycia.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama