Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Bakteria coli w jednym z budynków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Pod koniec października w punkcie poboru wody w budynku Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży wykryto obecność bakterii grupy coli. Co to oznacza?
Bakteria coli w jednym z budynków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie [AKTUALIZACJA]

Źródło: archiwum

Pogorszył się stan wody w wodociągu, który dostarcza wodę do jednego z budynków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazuje rzeszowski sanepid. 

- Woda w tym punkcie może być używana do celów konsumpcyjnych, w tym do przygotowania posiłków (mycie warzyw i owoców), tylko po przegotowaniu przez minimum dwie minuty. Woda nieprzegotowana może być używana jedynie do celów sanitarno-porządkowych i higienicznych, przy unikaniu kontaktu z jamą ustną i unikaniu połykania wody - przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie, Jaromir Ślączka. 

Sanepid jednak uspokaja. Stosowanie się do poleceń służb sanitarnych to brak zagrożenia dla pacjentów czy personelu medycznego - słyszymy w rzeszowskim sanepidzie. Obecnie trwają działania naprawcze i prewencyjne, aby jak najszybciej przywrócić jakość wody do dopuszczalnych norm. 

Bakterie coli w Zarzeczu

Niemal identyczna sytuacja została wykryta w punkcie poboru w Szkole Podstawowej w Zarzeczu w gm. Boguchwała. Tutaj, podczas rutynowego badania stanu jakości wody, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie także wykryła bakterie z grupy coli. - Woda w tym punkcie może być używana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet - przekazuje rzeszowski sanepid. W tym przypadku nie wolno używać wody do celów konsumpcyjnych i hipicznych, jak np. mycie zębów przez uczniów. 

W obu przypadkach sanepid pobrał kolejne próbki, a o przywróceniu możliwości spożywania wody poinformuje w najbliższym czasie. 

AKTUALIZACJA 6.11.

Rzeszowski sanepid po przeprowadzonych kolejnych badaniach podjął decyzję, że woda w szkole w Zarzeczu jest już zdatna do spożycia.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama