Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Dziś startuje 15 edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego

Podziel się
Oceń

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-5 listopada w G2A Arenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa. Wśród gości są w tym roku m.in. Aleksandra Mirosław, Andrzej Bargiel i Przemek Kossakowski. To będzie wyjątkowe wydanie jubileuszowego 15. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego.
Dziś startuje 15 edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego
Jednym z gości 15 Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego będzie Andrzej Bargiel - wybitny skialpinista, który w tym roku zdobył dwa kolejne ośmiotysięczniki w Karakorum i zjechał z nich na nartach.

Źródło: mat. prasowe

Na podróżniczy weekend z Podkarpackim Kalejdoskopem Podróżniczym – Festiwalem Kultur Świata czeka się cały rok. To jedna z najstarszych i największych imprez w Polsce, na której spotykają się miłośnicy podróży, globtroterzy, ludzie gór i wszyscy ci, którzy kochają zwiedzać świat swoimi ścieżkami. Chęć odkrywania różnych jego części, kultur i ciekawostek nawet z najbardziej oddalonych zakątków globu to jest magnes, który przyciąga do Rzeszowa – stolicy pięknego i niezwykle ciekawego województwa podkarpackiego. 

Obiecujący program i topowi goście

Program wypełniony jest po brzegi fascynującymi prelekcjami i zapowiada się obiecująco. To będzie naprawdę dobrze spędzony i inspirujący festiwalowy weekend. W piątek (3 listopada) Kalejdoskop rozpocznie się projekcją filmu „Polarniczki” – przybliżającego historie polskich pionierek badań polarnych w Arktyce i Antarktyce. Wprowadzeniem do seansu będzie spotkanie z twórcami tego dokumentu – Dagmarą Bożek i Kubą Witkiem. Kuba pozostanie na scenie i w trakcie swojej już prelekcji opowie o Wyspach Owczych. Dalej w świat wypraw wysokogórskich, a dokładniej na Broad Peak i K2 zabierze widzów himalaista Piotr Krzyżowski, który zdobył te szczyty w ciągu 9 dni w stylu sportowym. Pierwszy dzień Festiwalu zamknie gość specjalny – Przemek Kossakowski, który na pewno zaskoczy wszystkich tym, że do ostatniej chwili nie będzie znany temat jego prelekcji, bo to widzowie będą mieć decydujący głos! 

Sobota rozpocznie się od spotkania z Karoliną Miller i Piotrem Andruszko – twórcami bloga podróżniczego RudeiCzarne, którzy pokażą Maltę oczami mieszkańców. Co ciekawe nasi goście pochodzą z województwa podkarpackiego, ale swoje życie przed kilku laty postanowili związać właśnie z Maltą. Kolejny gość i temat przypadnie do gustu fanom przemierzania świata na dwóch kółkach. Wojciech Ganczarek opowie o swojej 10-letniej rowerowej podróży przez Amerykę Łacińską. Kolejne 3 prelekcje łączy jeden nadrzędny temat – góry. To im poświęcona zostanie znaczna część drugiego dnia Kalejdoskopu. Karol Nienartowicz zdradzi tajniki fotografowania w górach, na podstawie swojego 20-letniego już doświadczenia. Tutaj można być pewnym, że to, co pojawi się na ekranie, na długo zostanie w pamięci publiczności. Następnie kompas festiwalowych opowieści zostanie skierowany na Gruzję. To kraj, w którym z tuszeckimi góralami zamieszkała kolejna gościni - Magdalena Konik. Sobotni wieczór będzie należał do Andrzeja Bargiela, ambasadora Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO, która jest Złotym Partnerem Festiwalu. Publiczność usłyszy o kulisach Gasherbrum Ski Challenge, czyli o ostatniej wyprawy w Karakorum. 

Ostatni dzień 15. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego rozpocznie się kulinarną podróżą do Czech, w którą zabierze widzów Wojciech Grabowski. Kolejny punkt programu to rejs z Wojciechem Murą, który spędził 15 miesięcy na Pacyfiku. Maja Hawranek i Szymon Opryszek w swojej reporterskiej opowieści ukażą prawdziwe oblicze Urugwaju. Kolejnym punktem programu będzie spotkanie z Aleksandrą Mirosław dotyczące jej wspinaczkowej drogi na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Jubileuszową edycję imprezy zamknie Kasia Biernacka opowieściami o Wielkim Kanionie Kolorado, który miała okazję eksplorować zarówno na rzece i pod ziemią. Na pewno tak bogaty program imprezy przekona do udziału tych, którzy do tej pory się jeszcze wahali. 

Akademia Młodych Odkrywców też po raz 15

Tradycyjnie piątkowy poranek to czas na podróżnicze inspiracje dla dzieci i młodzieży ze szkół województwa podkarpackiego, które wypełnią po brzegi Salę Kongresową G2A Areny. A wszystko to w ramach bezpłatnych prelekcji edukacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie PRO-TUR w ramach Akademii Młodych Odkrywców. To stała część Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego już od pierwszej edycji imprezy. Prelekcje podróżniczo-edukacyjne, które zaprezentują Goście Festiwalu, będą miały na celu przybliżenie codziennego życia na innych kontynentach czy problemów, z jakimi wszyscy musimy się zmierzyć i mieć ich świadomość, chcąc dbać właściwie o nasze środowisko naturalne. Organizatorzy przewidzieli 1600 miejsc. Aby wziąć udział w Akademii Młodych Odkrywców, należy dokonać mailowego zgłoszenia zorganizowanych grup szkolnych. Więcej informacji znajduje się na stronie www.kalejdoskoppodrozniczy.pl w zakładce AKADEMIA.

Koleją do G2A Areny

W tym roku Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy wraca do  nowoczesnej G2A Areny, zlokalizowanej tuż obok Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Do wszystkich tych obiektów w Jasionce koło Rzeszowa można dotrzeć dzięki Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Pociąg ze stacji Rzeszów Główny dojeżdża do stacji Jasionka Lotnisko w ciągu 18 minut, a do dyspozycji pasażerów jest dostępnych wiele połączeń. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z tej formy komunikacji.

Biletów coraz mniej

Na ten moment dostępne są bilety na każdy z festiwalowych dni oraz karnety 3-dniowe. Poza biletami normalnymi, są także  ulgowe przeznaczone dla młodych ludzi oraz seniorów, których serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu. Sprzedaż online potrwa do piątku (3.11), a potem – w przypadku dostępności – będzie także możliwość zakupu biletów przed samą imprezą. W związku z tym warto od razu dokonać zakupu i tym samym zarezerwować sobie miejsce na wyjątkową podróżniczą imprezę roku.

Partnerami wydarzenia są Miasto Rzeszów oraz Województwo Podkarpackie, Parterem Organizacyjnym G2A Arena. 

Partnerem Głównym jest PKO Bank Polski. Partnerami Złotymi są: LOTTO, Gran Canaria oraz Auto Group Luzar – California Center. Partnerami są także: Czechy, Małopolska oraz Kodano Optyk.

Karnety i bilety dostępne są pod adresem: http://bit.ly/karnety-podkarpacki-kalejdoskop

Więcej informacji o gościach, programie i biletach można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook oraz na stronie internetowej:

www.kalejdoskoppodrozniczy.pl

www.facebook.com/KalejdoskopPodrozniczy

https://fb.watch/nTx_l9HMCb/


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama