Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Motoryzacja

Drobne niedogodności, czy totalny paraliż - co czeka taksówkarzy na aplikację i ich klientów po 17 czerwca?
Drobne niedogodności, czy totalny paraliż - co czeka taksówkarzy na aplikację i ich klientów po 17 czerwca?

Już za kilka dni ma wchodzić w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość? Czy czeka nas totalny paraliż usług przewozowych?

14.06.2024 11:55
Złomujemy24h - sposób na to, aby pozbyć się samochodu
Złomujemy24h - sposób na to, aby pozbyć się samochodu

Samochody z czasem się zużywają i nie nadają się do dalszej jazdy. Pojazdy mechaniczne ulegają także wypadkom, które wyłączają je z całkowitej eksploatacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy właściciel musi oddać auto na złom.

30.04.2024 18:45
Samochód na LPG. Czy to się jeszcze opłaca?
Samochód na LPG. Czy to się jeszcze opłaca?

Ceny LPG rosną, ale nadal są niższe niż benzyny i diesla. Czy jednak jazda na gazie jest tak opłacalna jak kiedyś?

05.04.2023 07:41    1
Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową
Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową

Mgr inż. Aleksandra Pasich i inż. Dawid Wirtek absolwenci lotnictwa i kosmonautyki o specjalności "pilotaż" na Politechnice Rzeszowskiej, zwyciężyli w II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą lotnictwa. Promotorem obu prac był dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz, który otrzymał specjalne wyróżnienie dla najlepszego promotora. Trzecie miejsce w kategorii prac inżynierskich zdobył inż. Jakub Zboch, a jego promotorką była dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz.

01.04.2023 09:04
PANEK CarSharing rozpoczyna rok zmianami w ofercie
PANEK CarSharing rozpoczyna rok zmianami w ofercie

PANEK CarSharing, największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wraz z nowym rokiem wprowadza szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów. Zmiany dotyczą również cennika, w którym oprócz rozliczenia kilometrowego pojawił się pakiet dobowy z niską ceną za kilometr jazdy.

19.01.2023 00:10
Miasto kupi nowe autobusy elektryczne i ładowarki do nich
Miasto kupi nowe autobusy elektryczne i ładowarki do nich

W drugiej połowie listopada poznamy wyniki ogłoszonego przez miasto przetargu na zakup nowych autobusów elektrycznych. Rzeszowski tabor autobusowy to obecnie 223 pojazdy. Średnia wieku miejskiego autobusu to ok. 8 lat.

19.10.2022 21:51
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarta wygrana Grzyba
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarta wygrana Grzyba

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd Rzeszowski, piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Dla urodzonego w Rzeszowie kierowcy to czwarty triumf w tych zawodach.

07.08.2022 14:54
"Szprycha" CPK nr 6: Łętownia - Rzeszów. Wkrótce poznamy przebieg trasy
"Szprycha" CPK nr 6: Łętownia - Rzeszów. Wkrótce poznamy przebieg trasy

22 lipca w Jasionce spółka CPK zorganizowała konferencję prasową na temat postępów w realizacji inwestycji. Nasza redakcja nie została zaproszona na tę konferencję. Zdecydowaliśmy się jednak opublikować materiały przesłane przez spółkę.

25.07.2022 08:00
Minister Marcin Horała we wtorek w Rzeszowie! Odpowie na pytania? [AKTUALIZACJA]
Minister Marcin Horała we wtorek w Rzeszowie! Odpowie na pytania? [AKTUALIZACJA]

Jak dowiedziała się nasza redakcja, już w najbliższy wtorek, Podkarpacie odwiedzi minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. W planie jego wizyty są m.in. rozmowy z Wojewodą Ewa Leniart oraz spotkanie z rzeszowskimi strukturami PiS. Przedstawicieli protestujących przeciwko budowie linii kolejowej do CPK nadal oficjalnie nie zaproszono.

22.07.2022 17:41
Komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
NAPISZ DO NAS!
Reklama