Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Polska

Od Bogini Matki do współczesności – życzenia na Dzień Matki
Od Bogini Matki do współczesności – życzenia na Dzień Matki

To już jutro! Każdego roku, 26 maja, obchodzimy w Polsce jedno z najpiękniejszych świąt – Dzień Matki. Jest to dzień, w którym wyrażamy wdzięczność i miłość naszym mamom, doceniając ich trud i poświęcenie. Historia tego święta jest równie fascynująca jak same obchody, które przybierają różne formy na całym świecie.

25.05.2024 10:50
Szkoły na sportowo – ruszył program „Aktywna Szkoła”
Szkoły na sportowo – ruszył program „Aktywna Szkoła”

Koniec z zardzewiałymi kłódkami na szkolnych boiskach! Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchamia program „Aktywna Szkoła”, który ma na celu szerokie udostępnienie infrastruktury sportowej uczniom i ich rodzinom.

07.04.2024 14:03
Przed świętami w sklepach zapowiadają się spore zatory. Wszystkiemu winna odpuszczająca inflacja
Przed świętami w sklepach zapowiadają się spore zatory. Wszystkiemu winna odpuszczająca inflacja

Analitycy z Proxi.cloud prognozują, jak w tym roku może wyglądać ruch w sklepach, galeriach i centrach handlowych przed świętami. W ub.r. zarówno w dyskontach, jak i w hipermarketach zaobserwowano największą dzienną liczbę wizyt w Wielki Piątek. Z kolei w przypadku galerii i supermarketów odnotowano ją ponad tydzień przed świętami. W tym roku nie warto odkładać zakupów na ostatnią chwilę, bo można utknąć w naprawdę długich kolejkach. Wszystko przez poprawę sytuacji finansowej Polaków, którzy mogą chcieć odbić sobie poprzednie „chudsze" święta. I jeżeli rzeczywiście tak się stanie, to wówczas natężenie w sklepach i galeriach mocno wzrośnie.

28.03.2024 08:36
Blisko co czwarty Polak chce wydać więcej na świąteczne zakupy niż rok temu. Głównie na żywność i prezenty
Blisko co czwarty Polak chce wydać więcej na świąteczne zakupy niż rok temu. Głównie na żywność i prezenty

Z najnowszego badania opinii społecznej wynika, że 28 proc. Polaków, ze względu na odpuszczającą inflację, planuje zwiększyć tegoroczne wydatki na Wielkanoc w porównaniu z zeszłorocznymi. 52,7 proc. rodaków nie przewiduje tego. Ci, którzy chcą zrobić droższe zakupy, głównie przeznaczają więcej pieniędzy na żywność i prezenty dla rodziny. Eksperci komentujący wyniki sondażu przyznają, że faktycznie nastroje konsumenckie lekko się poprawiają. Natomiast dodają, że to wciąż niewiele, żeby mówić o znaczącej zmianie na rynku. Widać przecież, że nadal ponad połowa społeczeństwa nie myśli o luzowaniu swoich wielkanocnych wydatków.

28.03.2024 08:36
Zły sen rujnuje nie tylko zdrowie Polaków, ale też gospodarkę. Roczne straty idą w miliardy złotych
Zły sen rujnuje nie tylko zdrowie Polaków, ale też gospodarkę. Roczne straty idą w miliardy złotych

Z ostatniego badania wynika, że 41 proc. Polaków jest niezadowolonych z jakości swojego snu. Dla porównania, ponad pół roku temu tak deklarowało 49,9 proc. rodaków, a w 2021 roku – 39,2 proc. Kłopoty ze snem dotykają przeważnie osoby w wieku od 25 do 34 lat. Zdaniem autorów raportu, tego typu problemy kosztują gospodarkę rocznie minimum 8 mld złotych. Wyliczenia obejmują głównie utratę produktywności, ale nie uwzględniają choćby wypadków przy pracy czy kosztów poszukiwania nowych pracowników. Zatem straty z pewnością są większe. Dotykają one nie tylko biznes, ale właściwie całe społeczeństwo. Eksperci twierdzą, że państwo powinno zdecydowanie lepiej podejść do tego tematu.

28.03.2024 08:04
Nie daj się nabrać! Kolejny sposób oszustów na wyłudzenia
Nie daj się nabrać! Kolejny sposób oszustów na wyłudzenia

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami wyłudzenia danych. Instytucja otrzymała od podatników sygnały o rzekomych telefonach od KAS i KIS.

09.02.2024 11:50
Ministerstwo Zdrowia wprowadzi regulacje na rynku leków recepturowych
Ministerstwo Zdrowia wprowadzi regulacje na rynku leków recepturowych

W Polsce rośnie problem z lekami recepturowymi. Ich ceny są często absurdalnie wysokie, co stanowi ogromne obciążenie dla Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia postanowiło uregulować rynek leków recepturowych. Zmiany wejdą w życie już wkrótce.

10.12.2023 20:50
Europoseł Tomasz Poręba z PiS stracił immunitet za spot o polityce migracyjnej
Europoseł Tomasz Poręba z PiS stracił immunitet za spot o polityce migracyjnej

Parlament Europejski uchylił immunitety poselskie eurodeputowanym z PiS: Tomaszowi Porębie (z Podkarpacia), Beacie Kempie, Beacie Mazurek i Patrykowi Jakiemu. Chodzi o spot dot. polityki migracyjnej.

09.11.2023 11:31    1
Kościół w Polsce na rozdrożu? Episkopat ujawnił najnowszy raport
Kościół w Polsce na rozdrożu? Episkopat ujawnił najnowszy raport

We wtorek 26 września odbyła się Konferencja Episkopatu Polski, na której omawiano raport „Kościół w Polsce 2023”. Dokument opisuje sytuację polskiego Kościoła w ostatnich latach i wskazuje na szereg problemów, z jakimi się on mierzy. Mowa w nim m.in. o „patologii w Kościele” czy „katolicyzmie, który zaczyna się sypać”. Przedstawiono także wyniki ankiet młodych ludzi ze szczególnym zwróceniem uwagi na temat współżycia seksualnego przed ślubem.

27.09.2023 15:15
Komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
NAPISZ DO NAS!
Reklama